Diego Lugano potwierdza, że ​​Argentyna „pomogła zdobyć mistrzostwo świata”

Diego Lugano potwierdza, że ​​Argentyna „pomogła zdobyć mistrzostwo świata”

W ciągu zaledwie dwóch dni Od transandyjskiego wyczynu minie pięć miesięcyI po raz trzeci w finale mistrzostw świataod nieoczekiwanego zwycięstwa nad ówczesnym mistrzem, po zamknięcie filmu po zderzeniu z Arabią Saudyjską od samego początku i powrót Kyliana Mbappe (prawie), który zaniepokoił cały kraj, od zatrzymania Na krawędzi śmierci Z „Rysunku”, to Lionel Messi położył kres dyskusji o najlepszych na świecie — a przynajmniej za wieloletnią rywalizację z Cristiano Ronaldo. Krótko mówiąc, więcej słów, mniej słów niż Co dla wielu było najlepszym finałem w historii mistrzostw świata.

Dokładnie w następny czwartek minie pięć miesięcy od tego czasu. Od 18 grudnia 2022 roku, kiedy Argentyna pokonała Francję w rzutach karnych po remisie 3 bramek w 120 minut.

Puchar Świata, na który Argentyńczycy czekali od 1986 roku i uznali to za nagrodę za pracę, jaką Lionel Scaloni wykonywał przez prawie cztery lata u steru reprezentacji narodowej i że zdobył już Puchar Kuby . Ameryka i Finalissima.

Przy okazji, Nagroda godna marszu jak Messi.

Ale prawda jest taka, że ​​ta droga nie była tak wspaniała w oczach reszty świata. Rzeczywiście, w trakcie i po konkursie było wielu, którzy uciekli się do zakwestionowania kilku decyzji arbitrażowych, które ich zdaniem sprzyjałyby La Escalonetajak nazwano drużynę, która się odwróciła.

A teraz, pięć miesięcy później, A.J waga ciężka futbolu południowoamerykańskiego stał na tym chodniku. Rozmawiamy o Diego LuganoHistoryczna obrona czwartej na świecie reprezentacji Urugwaju w RPA 2010 i rok później, Mistrz Pucharu Amerykima za sobą wspaniałą karierę w europejskim futbolu i jest postrzegany jako idol w São Paulo.

Obrońca Diego Lugano zmierzył się z Chile w pojedynku.

akcji Logana

Kiedyś miał mocną nogę na boisku i nic poza tym, suma Lugano udzielił wywiadu programowi radiowemu swojego kraju, Piłka nożna z Karfgdzie skorzystał z okazji, aby skomentować pseudonim Albiceleste.

I znowu: nic nie zapisane:

Pomogli Argentynie zostać mistrzami świata. Nie ma wątpliwości, że mu pomogli. Mieliby swoje zasługi, ale wśród pięciu kar, które mu wymierzyli, nikt nie miałby wątpliwości, że nie byli całkowicie zmuszeni przez te pięć kar. To jest fakt „.

„Ale hej”, wypuścił, zanim podwoił stawkę: „To także zaleta Messiegoktóry jest często przekazywany na całym świecie. Myślisz, że FIFA tego nie widzi i nie służy? To także korzyść dla Argentyny, że wiedziała, jak to wykorzystać.

Były obrońca Urugwaju odniósł się do pięciu rzutów karnych wydanych na korzyść tych, których prowadził Scaloni podczas turnieju: przeciwko Arabii Saudyjskiej, Polsce, Holandii, Chorwacji i Francji. W szczególności ten przeciwko Galom był jednym z najczęściej dyskutowanych. Ktoś wciąż szuka faulu przeciwko Angelowi Di Marii.

Lugano, 42 lata, Strzelał też odłamkami w system VAR„Od jego wprowadzenia,” powiedział, „otrzymałem nadmierną władzę dla sędziego, aby interpretował to, czego chce w dowolnym momencie. W meczu może być 20 karnych lub nic i myślę, że piłka nożna to chaos.”

„Myślę, że to, co FIFA zrobiła z VAR, jest czysto politycznym posunięciem, aby pokazać, kto wie, kto jest przezroczysty. Kwestia rąk to mamarracho. Jeśli uderzysz palcem w punkt narożny, wykonają rzut karny i wygrają mecz. ogromny błąd FIFA” – dodał.

Czytaj więcej w czwartym:

– Przejmujący komentarz Pato Yaneza na temat Carlosa Palaciosa: „Od dzisiaj nie jest już dla mnie klejnotem”

—Gabriel Suazo zostaje ojcem po raz pierwszy: „Nadszedł najlepszy dzień w naszym życiu”

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *