DIF Capital wchodzi na polski rynek odnawialnych źródeł energii | Aktualności

DIF Capital Partners zaznaczył wejście na polski rynek odnawialnych źródeł energii.

DIF, dzięki dofinansowaniu z DIF Infrastructure Fund VI, zgodził się na zakup projektów na Podlasiu i jest rozwijany przez OX2, firmę zajmującą się energią odnawialną.

DIF Infrastructure VI, globalny fundusz infrastrukturalny, zebrał ponad 3 miliardy dolarów podczas ostatecznego zamknięcia w październiku ubiegłego roku.

Zarządzający finansami infrastruktury powiedział, że zainwestuje nieujawnioną kwotę, budując projekty o mocy 63 MW, które mają zostać uruchomione do końca 2022 roku.

Po oddaniu do użytku OX2 odpowiada za techniczną i biznesową administrację projektów, które korzystają ze zróżnicowanych umów z rządem RP i zapewniają stałą cenę zakupu energii elektrycznej na okres 15 lat.

Christopher Mansfield, partner w DIF Capital Partners, powiedział: „DIF z przyjemnością nawiązuje odnowione partnerstwo z OX2 na rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce i wspiera obecną transformację energetyczną w Polsce.

„Projekty te dobrze wpisują się w strategię inwestycyjną funduszu DIF Infrastructure Fund VI i uzupełniają osiągnięcia funduszy zarządzanych przez DIF, które zainwestowały w projekty energii wiatrowej i słonecznej o mocy 2,3 GW w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Australii”.

Paul Stormon, dyrektor generalny OX2, powiedział: „Cieszę się, że mogę powitać DIF Capital Partners jako nowego partnera z jego bogatym doświadczeniem zdobytym podczas długoterminowych inwestycji w projekty związane z energią odnawialną.

„Nasze partnerstwo jest znaczącym krokiem w obecnej ekspansji OX2 w Polsce, czyli czterokrotnie większej ilości zielonej energii produkowanej przez farmy wiatrowe w Polsce zbudowane przez OX2”.

Kliknij tutaj, aby przeczytać cyfrowe wydanie najnowszego magazynu IPE Real Assets.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *