Discord nie działał od kilku godzin i dotknął tysiące użytkowników

Logo aplikacji Discord jest widoczne na tej ilustracji wykonanej 29 marca 2021 r. REUTERS / Dado Ruvic / Ilustracja

Sprzeczka odnotowała upadek 26 stycznia na co najmniej dwie godzinypowodując straty tysięcy nadawców na żywo, którzy wykorzystują platformę jako narzędzie biznesowe.

Zgodnie ze statusem Discord wykonanym o 10:12 (UTP), limity szybkości w usłudze czatu zostały całkowicie usunięte po około dwóch godzinach, więc usługa zaczęła działać normalnie po około trzech godzinach.

Błąd został naprawiony w API (API), więc później poinstruowali o ograniczeniu liczby logowań w celu zarządzania obciążeniem ruchem.

„Zalogowani użytkownicy z powodzeniem korzystają w tym momencie z Discorda, a my powoli będziemy zwiększać limity, aby umożliwić jak największej liczbie użytkowników. Spodziewamy się, że ten problem zostanie rozwiązany w ciągu następnych 15 minut” – informował wówczas Discord.

Po kilku godzinach pracy nad bazą danych Discorda wskazał, że rozpoczął przywracanie usługi.

„W ramach rozwiązania tego incydentu musieliśmy zmniejszyć obciążenie naszych baz danych i wyłączyć niektóre części naszego systemu poleceń taśmowych” — wyjaśnił.

„Zakończymy nasz wewnętrzny proces pośmiertny, aby zagłębić się i zrozumieć dokładnie, co się tutaj wydarzyło, ale naprawdę przepraszamy za niedogodności, jeśli nie byłeś w stanie zalogować się dzisiaj lub masz inne problemy” – dodał Discord dwie godziny po Wykryto usterkę API.

Informacje w trakcie opracowywania…

Czytaj

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.