Dlaczego katalog Microsoft Update jest tak przydatny?

Katalog Microsoft Update to oficjalny portal internetowy, w którym możemy znaleźć Zbiorcze aktualizacje bezpieczeństwa i jakości Został opublikowany dla systemów operacyjnych Windows. Zawiera wersje klienckie i serwerowe kompatybilne ze wszystkimi dostępnymi platformami.

Ta strona jest bardzo przydatna do pobierania zbiorczych pakietów w sytuacjach, gdy musimy ręcznie aktualizować systemy. Jako przypadki użycia możemy przytoczyć komputery, które mają problemy z Windows Update, na komputerach bez połączenia z Internetem, do pobierania aktualizacji na wielu komputerach lub po prostu do aktualizacji po sprawdzeniu, że aktualizacje działają poprawnie, co nie zawsze się dzieje z powodu przypadkowych błędów związanych z rozwojem Windows.

Łatwa praca z katalogiem Microsoft Update

Początkowo dostęp do tego portalu wymagał użycia przeglądarki Internet Explorer, ponieważ obowiązkowy był w nim formant ActiveX. Kilka lat temu Microsoft opublikował nową wersję, która umożliwia dostęp za pomocą dowolnej przeglądarki, Chrome, Firefox i oczywiście Edge.

  • Znajdź interesującą Cię aktualizację „KB”. Na przykład szukamy najnowszej zbiorczej aktualizacji dotyczącej jakości Windows 10 wersja 21H2 co jest zgodne z KB5015878.
  • Zobaczysz wszystkie dostępne wersje aktualizacji, niezależnie od tego, czy są to 32-bitowe, czy 64-bitowe wersje konsumenckie dla systemów x86, wersje ARM czy wersje Windows Server.

  • Pobierz interesujący Cię plik i wybierz folder docelowy, w którym zostanie zapisany.

Plik ma typ msu i pochodzi z pakietu instalacyjnego Microsoft Update Standalone Package. W podanym przykładzie rozmiar jest dość duży (700 MB), ponieważ jest to aktualizacja zbiorcza mająca na celu poprawę jakości oprogramowania.

Jak zainstalować pobraną aktualizację

Po pobraniu pliku możesz Zapisz go na dysku flash i zabierz ze sobą, aby używać go na urządzeniu zewnętrznym. Instalacja jest tak prosta, jak instalacja dowolnego pliku wykonywalnego systemu Windows.

  • Kliknij dwukrotnie pobrany plik msu.
  • W zależności od ustawień konta użytkownika możesz otrzymać ostrzeżenie o zabezpieczeniach.

  • Przyznaj uprawnienia, a instalator sprawdzi dostępność aktualizacji i wersji systemu.

  • Jeśli jest zgodny, po prostu poprosi Cię o pozwolenie na kontynuowanie.

Stamtąd instalator zaktualizuje odpowiednią wersję systemu Windows. Praca z wykazem usługi Microsoft Update jest tak prosta, jak w tym podstawowym samouczku. Działa ze wszystkimi systemami Microsoft, w tym Okna 11 s bardzo przydatne W powyższych przypadkach użycia, problemy z Windows Update, aktualizacją sprzętu innych firm lub gdy nie mamy połączenia z Internetem.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.