Dlaczego ludzie nie mają futra?

Dlaczego ludzie nie mają futra?

Jeśli chodzi o włosy łonowe i pod pachami, Lassie uważa, że ​​można to nazwać pacha – produkt uboczny ewolucji innej cechy – a może relikt przodków naczelnych, którzy używali feromonów do komunikowania się ze sobą (są Nie ma dobrych dowodów na to, że ludzie używają dziś feromonów).

Bez względu na przyczynę utraty futra u ludzi jedno jest bardzo prawdopodobne: tak Zbiegło się to z nabyciem ciemniejszej pigmentacji skóry przez wczesnych ludzi Tam, gdzie wcześniej owłosienie ciała było niezbędne ochrona przed promieniowaniem UV.

„To logiczny wniosek, który możemy wyciągnąć” — mówi Lassie. „Może być tak, że niektórzy ludzie po prostu urodzili się z całkowicie bezwłosymi ciałami, a potem stało się to adaptacją wraz z pojawieniem się ciemniejszej skóry u niektórych ludzi. Lub może to być trochę bardziej stopniowa redukcja włosów, która miała miejsce. ” Z stopniowy wzrost pigmentacji skóry.

Chociaż interesujące jest myślenie o tym, jak straciliśmy futro, może wydawać się to mniej istotne dla naszego dzisiejszego życia. Jednak badania wykazały, że lepsze zrozumienie może mieć wpływ na osoby doświadczające obecnie niechcianej utraty włosów z powodu łysienia, chemioterapii lub zaburzeń powodujących wypadanie włosów.

Na początku 2023 roku Nathan Clark, genetyk z University of Utah, wraz ze współpracownikami Amanda Kowalczyk i Maria Schekina z University of Pittsburgh przeskanowali geny 62 ssaków, w tym ludzi, aby znaleźć mutacje genetyczne, które dzielą bezwłose ssaki z wykluczeniem ich futrzastych kuzynów. Odkryli, że ludzie wydają się mieć geny odpowiedzialne za pełną warstwę włosów na ciele, ale ta regulacja naszego genomu obecnie uniemożliwia im ich ekspresję.

Odkryli również, że kiedy gatunek traci włosy, Robią to, dokonując wielokrotnie zmian w tym samym zestawie genówi odkryli wiele nowych genów zaangażowanych w ten proces.

„Niektórzy z nich [new] Geny w ogóle nie zostały scharakteryzowane, ponieważ w przeszłości ludzie nie przeprowadzali wielu kontroli genetycznych pod kątem obecności i braku włosów” – mówi Clark.[They] Są to prawdopodobnie główne kontrole, którymi można manipulować w przyszłości, jeśli ludzie chcą stymulować wzrost włosów”.

Dołącz do miliona fanów w przyszłości, polubiając nas Facebooklub śledź nas Świergot Lub Instagram.

Jeśli podoba Ci się ta historia, Zapisz się do cotygodniowego biuletynu bbc.comzatytułowany „The Essential List” – starannie wyselekcjonowany zbiór opowiadań z BBC przyszłyI kulturaI życie zawodoweI Podróż I wczesny Dostarczane na Twoją skrzynkę odbiorczą w każdy piątek.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *