Dlaczego misje NASA na Marsa będą milczeć przez tygodnie?

Dlaczego misje NASA na Marsa będą milczeć przez tygodnie?

NASA zrezygnować z przywództwa Mars misje w najbliższych tygodniach.

podczas Ziemia I czerwona planeta po przeciwnych stronach słońce – W koniunkcji Mars-słoneczna co dwa lata – planety nie mogą się “widzieć”.

Zdjęcia Marsa pokazują PERSEVERANCE ROVER w akcji

Słońce emituje gorący zjonizowany gaz aura które rozciągają się w kosmos i mogą przeszkadzać sygnały radiowe Rozkazy i komunikaty inżynierów Statek kosmiczny.

NASA Wyjaśnił w oświadczeniu wydanym we wtorek Większość misji przestanie wysyłać polecenia do statku kosmicznego na Marsa między sobotą a 16 października.

Kilku przedłuży moratorium o dzień lub dwa, choć decyzja ta zależy od odległości kątowej między Marsem a Słońcem na ziemskim niebie.

Jednak misje na Marsa nie będą całkowicie nieaktywne w tym okresie.

Wytrwałość Mars Rover – który Wylądował w lutym tego roku – Będzie wykonywać pomiary pogodowe za pomocą czujników MEDA (Mars Environment Dynamics Analyzer), włączać radar RIMFAX (Radar Imaging of the Mars Subsurface Experiment), odbierać nowe dźwięki za pomocą mikrofonów i wyszukiwać demony pyłu za pomocą kamer.

ten Pomysłowość śmigłowca na Marsa Nie ma zaplanowanego lotu, ale co tydzień będzie zgłaszać swój stan Percy’emu.

NASA potwierdza, że ​​region Marsa był świadkiem tysięcy starożytnych erupcji wulkanicznych

ten Ciekawość Mars Rover — który jest na Marsie od sierpnia 2012 — będzie również wykonywał pomiary pogody za pomocą czujników REMS (Rover Environmental Monitoring Station), szukał za pomocą kamer kurzu i wykonywał pomiary promieniowania za pomocą detektora RAD (Radiation Assessment Detector) i DAN (Dynamic Albedo). czujniki neutronów.

Wreszcie NASA Pojazd do lądowania InSight Będzie nadal używać swojego sejsmometru do wykrywania trzęsień ziemi, a wszystkie trzy orbitery NASA będą nadal przesyłać niektóre dane z misji powierzchniowych z powrotem na Ziemię, oprócz zbierania własnych danych Nauki ścisłe.

Roy Gladen, dyrektor Mars Relay Network w NASA Jet Propulsion Laboratory (JPL), powiedział w oświadczeniu. „Każdemu zadaniu przydzielono jakąś pracę domową do odrobienia, aby mogli ponownie nas usłyszeć”.

NASA wskazała, że ​​nastąpi przerwa w początkowych obrazach dostępnych w Perseverance, Curiosity i Insight.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​APLIKACJĘ FOX NEWS

Po moratorium statek kosmiczny wyśle ​​pozostałe dane do NASA Deep Space Network: międzynarodowej grupy gigantycznych anten radiowych obsługiwanej przez Jet Propulsion Laboratory.

Inżynierowie NASA spędzą tydzień na pobraniu informacji przed wznowieniem standardowych operacji statku kosmicznego.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *