To niewiarygodne, tylko raz odwiedziliśmy Urana. Sonda Voyager 2 NASA była odpowiedzialna za tak zniechęcającą misję 24 stycznia 1986 r. 36 lat temu. A to jak dotąd najbliższy satelita siódmej planety w Układzie Słonecznym. Jak przebiegła wizyta NASA na Uranie? Czy naprawdę mamy plany, aby ponownie bacznie obserwować planetę?
NASA nie planowała wyprzedzenia Urana, kiedy wystrzeliła Voyagera 2 w 1977 roku. Jednak w 1983 roku zdecydowali, że mogą wystrzelić z planety, aby kontynuować marsz na Neptuna, a stamtąd na krańce wszechświata. A tak przy okazji, skorzystaj z okazji, aby zobaczyć zamarzniętego giganta. To było tylko 81 500 km od jego powierzchni I spędziłem 5,5 godziny uważnie studiując Urana, według tej samej agencji kosmicznej at informacja prasowa.
Dzięki wielogodzinnym obserwacjom astronomowie NASA zdobyli cenne informacje o planecie. Już to wiedzieliśmy Uran był dziwną planetą Od tego czasu, na przykład, jego oś obrotu została nachylona; To jest w równik. Ale dzięki Voyagerowi 2 dowiedzieliśmy się nowych rzeczy o lodowym gigancie.
Odkrycia Voyagera 2
Dzięki misji NASA wiemy teraz, że to Uran To najzimniejsza znana planeta w naszym Układzie Słonecznym. To nie jest daleko od słońca. Dzieje się tak, ponieważ nie ma wewnętrznego źródła ciepła.
Odkryli także powstawanie lodowego giganta. I z tego składa się Uran 85% wodoru i 15% helu. Ponadto 800 km pod chmurami otaczającymi planetę może znajdować się wrzący ocean, podała NASA w oświadczeniu.
Pole magnetyczne Urana
Co więcej, naukowcy odkryli, że „Uran ma inne pole magnetyczne niż te, które odkryli wcześniej”. Na innych planetach, takich jak Ziemia, Merkury, Jowisz czy Saturn, pole magnetyczne jest z grubsza wyrównane z osią obrotu. Ale to samo nie dzieje się z Uranem. Na tej planecie jest inaczej: „Widzieliśmy, że bieguny były bliżej równika”, wyjaśnia Ed Stone, naukowiec projektu misji Voyager z Kalifornijskiego Instytutu Technologii w Pasadenie. Stone był na misji od samego początku. „Neptun okazuje się być podobny. Pole magnetyczne nie było idealnie wyśrodkowane ze środkiem planety”.
Dzięki locie tej sondy wiemy więcej o polach magnetycznych Urana i Neptuna. W rzeczywistości jednym z celów NASA jest lepsze zrozumienie, na przykład, w jaki sposób oddziałuje ze Słońcem.
Również Voyager 2 Zwróć uwagę na 10 nowych księżyców Kręci się wokół Urana. To znaczy, były takie, których nie mogliśmy dobrze odróżnić od Ziemi; Ale misja NASA zdołała je zobaczyć i teraz wiemy, że w lodowym gigancie jest w sumie 27 księżyców. bardzo Odkryj dwie nowe Pierścienie na tej planecie, który ma łącznie 13.
Nowa misja dla Urana?
„Konfrontacja z Uranem była dla mnie bardzo ekscytująca” – powiedział. Susan Dowd, dyrektor projektu Voyager, pracujący w NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Kalifornii. Dodd rozpoczął swoją karierę na misji, podczas gdy Voyager 2 był w drodze na Urana. „To było moje pierwsze spotkanie z planetami i było to planeta, której ludzkość nigdy nie widziała z bliska. Każdy nowy obraz pokazywał więcej szczegółów na temat Urana i Miał wiele niespodzianek dla naukowców. Mam nadzieję, że kolejny statek kosmiczny zostanie wysłany na Urana, aby zbadać planetę bardziej szczegółowo za mojego życia”.
Ale Dlaczego jeszcze nie wróciliśmy? Uran to planeta bardzo odległa od Ziemi, a podróże tam są bardzo długie i złożone. Widzieliśmy już, że Voyagerowi 2 zajęło około 11 lat, aby się tam dostać. Ale w zależności od stanu obu planet odległość może być większa. Pamiętaj też, że między Marsem a Jowiszem znajduje się pas asteroid, co również utrudnia dotarcie tam.
Minęło 36 lat i chociaż agencje kosmiczne przedstawiły różne propozycje, wygląda na to, że będziemy musieli poczekać, aby zobaczyć misję bardzo blisko siódmej planety w Układzie Słonecznym. Jednakże, Jedną z cech charakterystycznych osoby jest to, że lubi dowiadywać się więcej o swoim środowisku. A Uran, jeden z lodowych gigantów, może w każdej chwili znaleźć się na celowniku. Tak stało się na przykład z gazowym gigantem Jowisz, który za kilka lat odwiedzi Misja Lucy.
„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji.”