Dlaczego nie wróciliśmy

Dlaczego nie wróciliśmy

To niewiarygodne, tylko raz odwiedziliśmy Urana. Sonda Voyager 2 NASA była odpowiedzialna za tak zniechęcającą misję 24 stycznia 1986 r. 36 lat temu. A to jak dotąd najbliższy satelita siódmej planety w Układzie Słonecznym. Jak przebiegła wizyta NASA na Uranie? Czy naprawdę mamy plany, aby ponownie bacznie obserwować planetę?

NASA nie planowała wyprzedzenia Urana, kiedy wystrzeliła Voyagera 2 w 1977 roku. Jednak w 1983 roku zdecydowali, że mogą wystrzelić z planety, aby kontynuować marsz na Neptuna, a stamtąd na krańce wszechświata. A tak przy okazji, skorzystaj z okazji, aby zobaczyć zamarzniętego giganta. To było tylko 81 500 km od jego powierzchni I spędziłem 5,5 godziny uważnie studiując Urana, według tej samej agencji kosmicznej at informacja prasowa.

Dzięki wielogodzinnym obserwacjom astronomowie NASA zdobyli cenne informacje o planecie. Już to wiedzieliśmy Uran był dziwną planetą Od tego czasu, na przykład, jego oś obrotu została nachylona; To jest w równik. Ale dzięki Voyagerowi 2 dowiedzieliśmy się nowych rzeczy o lodowym gigancie.

Odkrycia Voyagera 2

Dzięki misji NASA wiemy teraz, że to Uran To najzimniejsza znana planeta w naszym Układzie Słonecznym. To nie jest daleko od słońca. Dzieje się tak, ponieważ nie ma wewnętrznego źródła ciepła.

Odkryli także powstawanie lodowego giganta. I z tego składa się Uran 85% wodoru i 15% helu. Ponadto 800 km pod chmurami otaczającymi planetę może znajdować się wrzący ocean, podała NASA w oświadczeniu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *