Dlaczego nigdy nie należy usuwać kleszczy palcami, zdaniem pielęgniarki

Dlaczego nigdy nie należy usuwać kleszczy palcami, zdaniem pielęgniarki

Znak osadzony w skórze.Getty Images

  • Pielęgniarka wyjaśniła, dlaczego nie należy usuwać kleszczy palcami.

  • Używanie palców grozi wydaleniem treści żołądkowej kleszcza do organizmu.

  • Ukąszenia kleszczy mogą przenosić choroby, w tym boreliozę.

Dyplomowana pielęgniarka ostrzeżona przed usunięciem kleszcz Trzymamy kciuki za wyjątkowo zły sezon w Stanach Zjednoczonych.

Niewłaściwe usunięcie kleszcza grozi zwróceniem treści żołądkowej do organizmu, powiedziała w niedawnym raporcie Jennifer Quandt, pielęgniarka z Teksasu, która tworzy filmy związane ze zdrowiem. TIK Tok. To może wzrosnąć ryzyko infekcjiwedług Harvard Medical School.

Jak usunąć kleszcze

Cztery zdjęcia pokazujące jak usunąć kleszcza pęsetą

Jak usunąć kleszcza pęsetą.Center for Disease Control

the właściwy sposób Aby usunąć kleszcza za pomocą pęsety z cienką końcówką i przytrzymać go jak najbliżej powierzchni skóry, CDC radzi. Następnie powinieneś podciągać się stabilnie i unikać skręcania, które mogłoby to spowodować kleszcz Usta, które łamią się i pozostają w twojej skórze.

Jeśli jakakolwiek część kleszcza nie może być łatwo usunięta, opuść ten obszar i pozwól skórze się zagoić. Po usunięciu kleszcza dokładnie umyj miejsce ugryzienia i ręce alkoholem lub mydłem i wodą.

Aby pozbyć się żywego kleszcza, zanurz go w alkoholu, spłucz w toalecie, umieść w szczelnej torbie lub pojemniku lub owiń szczelnie taśmą klejącą.

CDC mówi, że zawsze powinieneś się sprawdzić, jeśli w ciągu kilku tygodni po ukąszeniu kleszcza wystąpi wysypka lub gorączka.

„Nigdy, przenigdy nie usuwaj go rękami. Niestety będziesz musiał pozwolić mu tam pozostać, dopóki nie dotrzesz do pęsety” – powiedział Quante.

Quante powiedział, że środki ludowe, takie jak palenie kleszcza płomieniem lub próba uduszenia go wazeliną lub olejkami eterycznymi, są ryzykowne.

Kleszcze mogą przenosić choroby, w tym boreliozę

Nie wszystkie kleszcze przenoszą tę chorobę, ale ukąszenia tych kleszczy mogą powodować boreliozę i rzadkie choroby, takie jak Choroba wirusowa Powassan I choroba wirusowa serca. ilościowe Zalecana Umieszczenie kleszcza w woreczku strunowym po jego usunięciu i wysłaniu go do badań, aby sprawdzić, czy jest zainfekowany.

Od środka, o którym wspomniałem wcześniej Liczba infekcji boreliozą w Stanach Zjednoczonych i Europie gwałtownie wzrosła w ostatnich miesiącach, co może być najgorszym sezonem w historii, ponieważ terytoria kleszczy rozszerzają się z powodu zmian klimatu.

Borelioza to choroba przenoszona przez kleszcze, przenoszona przez bakterie zwane Borrelia burgdorferi i rzadziej Borrelia mayonii. Chociaż można go łatwo leczyć antybiotykami, infekcja może powodować osłabiające objawytak jak Lyme zapalenie stawów i zmęczenie, jeśli nie jest leczone.

Według LA około 500 000 Amerykanów rocznie jest dotkniętych boreliozą szacunki CDCBadania na to wskazują 15% świata Rozchorował się.

Wczesne objawy zwykle obejmują gorączkę, bóle mięśni, obrzęk lub ból stawów, ból głowy, obrzęk węzłów chłonnych, a czasami czerwoną wysypkę znaną jako rumień wędrujący.

Przeczytaj oryginalny artykuł na od środka

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *