Dlaczego Szachtar gra w Polsce i jego związek z wojną na Ukrainie

„Wszystko musi się skończyć, żebym mógł żyć”. Zatem Igor JovivicTrener Szachtara rozpoczyna historię, która określa cierpienie całego kraju. Wojna ukraińska Dotyczy to również piłki nożnej, a Szachtar Donieck jest zmuszony opuścić swoje terytorium, aby ponownie zagrać w Lidze Mistrzów. będzie Przeciw Realowi Madryt Odbędzie się na Stadionie Legii w Warszawie.

Chcesz wiedzieć więcej? 1 minuta.

Dlaczego Szachtar gra w Polsce?

  • Szachtar nie grał na swoim stadionie od 2014 roku z powodu konfliktu Region Donbasu.
  • Mecze Ligi Mistrzów rozgrywane są w Warszawie, choć w lidze swoje mecze rozgrywają u siebie w Kijowie, a ostatnio we Lwowie. Z powodu zakazu UEFA organizowania meczów na Ukrainie.

Co mówi trener Szachtara?

  • Trener rywala Realu Madryt mówił o tym Jukonesowi: „Musimy jutro zagrać w Lidze Mistrzów. To niesamowite. Jesteśmy silni, ale wciąż jest to coś zaskakującego i nie do przyjęcia. Będziemy walczyć w ten sposób. Siły zbrojne dla nas i dla naszej wolności.
  • Jak żyjesz w takiej sytuacji? „Chcę móc spać spokojnie w nocy i nie otwierać oczu myśląc o tym, co się ze mną stanie i żeby to się skończyło”. Wiadomość pojawiła się po serii wybuchów bomb w ostatnich dniach, szczególnie dotykających miasto Kijów.

Dlaczego Twój ostatni mecz został zawieszony?

  • Stało się tak z powodu groźby planowanych ataków w kilku ukraińskich miastach. Ukraińska liga gra od początku sezonu, ale sobotni mecz ze Lwowem został przełożony.
  • Szachtar zmierzy się z Dynamo w Kew w najbliższą niedzielę, ale godzina meczu nie jest znana.

„Wczoraj dużo spadło. Zginęli ludzie, zginęły dzieci, to jest niedopuszczalne”. Jovisevic powiedział to o tym, co wydarzyło się w poniedziałek w kilku miastach Ukrainy. Niepewne nowe ataki, aby wstrząsnąć włóczęgą drużyną: „Zbombardowali wiele miast, odłożyli wiele gier. Teraz zobaczmy, jaki jest plan. Pomóż nam. Unia Europejska Dokręcić”. Brutalność wokół wojny wkrótce się skończy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *