25 sierpnia 2012 r. śledztwo Podróżnik 1 Dokonała historycznego wyczynu: opuściła heliosferę i jako pierwsza dotarła przestrzeń Międzygwiezdny.
Znajdował się 19 000 milionów kilometrów od Słońca i przekroczył oczekiwania inżynierów, którzy go wykonali i mieli nadzieję zobaczyć, jak startuje z przylądka Canaveral 5 września 1977 roku (dzień taki jak dzisiaj, 44 lata temu).
Dziś to śledztwo w sprawie NASA To nadal działa. Został zaprojektowany do badania granic Układu Słonecznego, w tym pasa Kuipera. Ale ma też inną misję: próbuje skontaktować się z pozaziemską cywilizacją.
ktokolwiek tam?
W tym celu zarówno Voyager 1, jak i Voyager 2 podróżują ze złotymi płytami, zwanymi złotymi płytami, które zawierają zestaw charakterystycznych obrazów i dźwięków Ziemi.
Chodzi o to, że służy to jako rodzaj listu motywacyjnego na wypadek przechwycenia sondy przez Kosmici. Do tego celu wykorzystano miedziany krążek pokryty złotem. Na jednej ze swoich twarzy zapisali 117 obrazów codziennego życia naszej planety i pozdrowienia w 54 językach.
Dodał również 90 minut muzyki znanych kompozytorów, takich jak Bach, Mozart, Beethoven, Louis Armstrong i innych.
Instrukcja odsłuchu nagrań znajduje się na jednej z okładek. Tak więc, aby wskazać, które obroty należy wykorzystać do reprodukcji, posłużono się jednostką odnoszącą się do fundamentalnej przemiany wodoru, pierwiastka najobficiej występującego we wszechświecie.
Voyager 1 to najdalej od Ziemi obiekt stworzony przez człowieka, więc naukowcy uważają, że tak jest nawa Przestrzeń ludzka ma największą szansę na spotkanie z obcą cywilizacją na naszej planecie.
problem
Jedyny mankament, jaki podnoszą niektórzy badacze, dotyczy możliwości błędnej interpretacji komunikatów na tabletach i kapsułkach przez kosmitów, więc co się stanie w tym przypadku?
Zdaniem naukowców antropocentryzm odzwierciedlony w dyskach może sprawić, że przesłanie będzie mylące dla cywilizacji pozaziemskiej, która może sądzić, że ludzie kochają kłótnie, a my kochamy dialog w niezrozumiałym języku.
„Złote rekordy Voyagera są wspaniałym przedstawieniem tego, jak ludzie chcieliby się widzieć, ale zostały zaprojektowane tak, aby były odbierane i interpretowane przez coś, co ma zdolności sensoryczne przeciętnego człowieka” – mówi Rebecca Orchard z Ohio State University.
Zalecenia redaktora
„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji.”