Długa noc na polskiej granicy

„Polska granica jest zamknięta, białoruskie władze cię okłamały i wracaj do Mińska. Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich graczy„Każdy, kto wejdzie na granicę Kuźnicy, przekraczając lodową granicę między Polską a Białorusią, otrzyma ten SMS od polskiego rządu.

Polska policja zatrzymuje media zaledwie trzy kilometry od miejsca, w którym uwięzione są tysiące ofiar tych nowych „wojn hybrydowych” XXI wieku. Postacie tańczą. Według Warszawy jest ich około 4000; Liczby opublikowane przez Mińsk reprezentują około 2000. Ale w każdym razie, Wszystkie są przyćmione przez ponad 15 000 żołnierzy stacjonujących w Warszawie. Tę niewidzialną granicę wyznaczoną przez polskie siły bezpieczeństwa i zamkniętą dla międzynarodowych gości, tak, przecina ciągły ruch ciężarówek wojskowych.

Hasło rządu radykalnego Konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości (PiS) jest jasne: Zatrzymaj imigrantów z daleka i unikaj denerwujących świadków. UE zamyka się z Polską Odwraca również swoje stanowisko od ograniczania podstawowych wolności, takich jak wolność prasy czy prawo do azylu. Krytyka Brukseli pod adresem polskiej administracji za odrzucenie obecności Frontexu na granicy jest najlepiej zatuszowana.

Pokój w Europie kłóci się z surowym tonem używanym, gdy kilka tygodni temu powołano Trybunał Konstytucyjny. „Polexit prawny” Deklarując nadrzędność prawa krajowego nad prawem socjalnym. I nie zgadza się to ze szczególnie ostrą krytyką Węgier”. su ley anty-LGTBI, Kiedy niektórzy członkowie klubu, jak Holandia, pokazali mu drzwi wyjściowe. Komisja Europejska jest profilowana w obliczu obecnego kryzysu geopolityczno-migracyjnego, Stoi za potrzebą utrzymania niemożliwej do osiągnięcia równowagi z państwami członkowskimi.

Długa droga prowadząca do granicy w kierunku ostatniej dyktatury Europy, na czele z Białorusią Aleksander ŁukaszenkoNapięcie, ciemność i zimna polszczyzna odsłania lodowaty klimat wykraczający poza zimę. Puszcza Białowieska, jedna z ostatnich nienaruszonych w Europie, jest rozległa i ciemna. Tam tysiące ludzi znosiło swój los w gorących i niewyobrażalnych warunkach i na świeżym powietrzu pod obojętnym spojrzeniem jelenia, dzika czy lisa.

Absolutnie niedawny kryzys migracyjny w Europie nie jest groźny. To nie ma z tym nic wspólnego Miliony ludzi, którzy przybyli w 2015 roku. Ale jej geopolityczne implikacje są pierwszą siłą grawitacji. UE czuje się w środku niezwykłej wojny, w której ludzie – od władzy do władzy – są wykorzystywani i wykorzystywani jako broń polityczna mająca na celu wymuszanie przymusu i zastraszania.

Nowe ścieżki w zasięgu wzroku

„Musimy zatrzymać pasy startowe, to już prawie koniec. Obecnie rozmawialiśmy z krajami pochodzenia i transportu, mam nadzieję, że przepływ jest pod kontrolą” – powiedział. Józef BorelWysoki Przedstawiciel MSZ UE zgadza się z zapowiedzią tureckich i irackich linii lotniczych w poniedziałek. wprowadzi zakaz samolotów, które mogą być zaangażowane w ten „handel ludźmi” Do UE jedzie przez Mińsk. Chociaż główne trasy przybycia były powolne, Borel przedstawił się. Otworzyły się nowe, Zwłaszcza w Azji Środkowej.

Komisja Europejska zatwierdziła pakiet ratunkowy o wartości 700 000 euro, aby pomóc ludziom pozostawionym na granicy z żywnością, kocami i sprzętem humanitarnym. Doświadczenia Litwy pokazują, że kryzys zaczął się latem Kryzys trwa A imigranci są uwięzieni w prowizorycznych obozach z ujemnymi temperaturami i stają się „znakami”. Priorytetem europejskim jest przyspieszenie dochodów, dobrowolnie lub poprzez współpracę z krajami trzecimi, takimi jak Irak, które dziś pomogą w repatriacji ponad 300 obywateli. Tymczasem doniesienia z drugiej strony ogrodzenia z drutu kolczastego sugerują, że białoruski reżim zabiera imigrantów autobusami do „nieznanych miejsc”.

Na zdjęciu: polscy żołnierze w areszcie przed białoruską granicą.  (Reuters / Irek Doroshansky)

Łukaszenka się nauczył. Litwa nie podaje dostępnego w Polsce głośnika dochodowego i politycznego. W ostatnich dniach prowadził rozmowy na wysokim szczeblu z przywódcami, takimi jak były prezydent ZSRR, który utrzymuje KGB. Angela Merkel, Emmanuel Macron I jego główny partner, Władimir Putin. W ten sposób dążąc do międzynarodowego uznania i legitymacji. Zniósł już europejskie bariery dotykające ponad 160 pobliskich władz. Jak dotąd zdołał przyciągnąć uwagę, ale spotkał się również z karą w piątej rundzie na spotkaniu społeczności.

Jednak zdjęcia polskich żołnierzy zostawiających armatki wodne i gaz łzawiący przeciwko migrantom w miniony wtorek oraz seria śladów zgonów po stronie białoruskiej (z zimna, w większości) będą w czwartek również dla Łukaszenki. Kuźnica zaczął przenosić autobusem około tysiąca imigrantów koczujących w polskich dżunglach do schronów w pobliżu „punktu kontrolnego”. Według zdjęć rozpowszechnianych przez białoruską państwową agencję informacyjną Belda grupa imigrantów została przekształcona w ośrodek wyposażony w materace podłogowe, koce i paczki żywnościowe.

Pokój i napięcie, dwa życia na granicy

Wyścig nadzwyczajnych spotkań, rozmów dyplomatycznych i mechanizmów nacisku nie odzwierciedlał postępów w terenie. Zimno i głód naraziły tysiące ludzi na realne niebezpieczeństwo znoszenia ekstremalnych warunków. Kilkanaście osób mogło stracić życie z powodu zmęczenia i hipotermii A kryzys polityczny grozi przekształceniem się w kryzys humanitarny na starym kontynencie.

W miarę upływu dni temperatura spada, a zmęczenie zbiera swoje żniwo. W ciągu ostatnich kilku godzin odnotowano starcia między migrantami a polskimi siłami bezpieczeństwa, które w odpowiedzi rzucały kamieniami z armatek wodnych i gazu łzawiącego. Trudno zweryfikować fakt ze względu na ograniczenia administratora. Warszawska wersja, że ​​białoruski reżim zbroi imigrantów Aby jeszcze bardziej zaostrzyć napiętą sytuację. Ze swojej strony Mińsk oskarża sąsiada o oczernianie ludzi czekających na jego granicy, odmawiając im prawa do ubiegania się o azyl.

Fot. Robert Byton (c), na obrazie pliku.  (EFE / EPA / Aleksander Koźminski)
„Łukaszenko używa polskiego rządu jako użytecznego głupca”

Marii Sornosy. Bruksela Wykres: Rocio Marquez

Kilka kilometrów od tej zabawy toczy się życie z pozorną naturą. Niezwykła obecność międzynarodowa między obojętnością a zaskoczeniem potroiła obecność wojskową na obszarach takich jak Sokolka, w pobliżu granicy, gdzie ruch się cieszy. Jedna z jego przesłanek potwierdza, że ​​populacja jest „podzielona w 50%” między aprobatą a odrzuceniem przez polski rząd. Inny obywatel opisuje, że jest zdezorientowany sytuacją: „Przybyli na Białoruś w celach turystycznych. Tutaj chcą szukać schronienia”..

W międzyczasie, Unia Europejska finalizuje sankcje Linie lotnicze, biura podróży, a przede wszystkim najbliższe Łukaszence władze sumiennie zaplanowały ten „sztuczny” kryzys imigracyjny, spychając tysiące ludzi do wrót UE zamkniętej do ziemi i zaczynając pokazywać zęby niepewnego losu nierealistycznymi obietnicami .

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *