DNV, niezależny ekspert ds. Energii i dostawca gwarancji, jest obsługiwany przez polskiego dewelopera wody morskiej BGE Baltica, pomagając założyć spółkę joint venture pomiędzy BGE i. Strsted.
DNV oficjalnie zmieni nazwę z DNV GL na DNV w czwartek Doradztwo techniczno-biznesowe o łącznej mocy do 2,5 GW w związku z utworzeniem spółki joint venture pomiędzy PGE (Polska Grupa Energetyczna SA) a planowaną realizacją dwóch morskich projektów wiatrowych na Morzu Bałtyckim.
„Po uchwaleniu w styczniu tego roku pierwszego morskiego prawa wiatrowego w Polsce oczekuje się, że te morskie farmy wiatrowe odegrają kluczową rolę w przekształceniu Polski w gospodarkę niskoemisyjną i zmniejszeniu emisji CO2 w Polsce zgodnie z krajowym planem energetyczno-klimatycznym, – powiedział .V powiedział.
Umowa inwestycyjna typu joint venture 50/50 pomiędzy BGE, największym producentem energii i operatorem sieci dystrybucyjnej w Polsce, a firmą Arstet, jednym z największych na świecie deweloperów wody morskiej, otrzymała zlecenie na budowę, budowę i eksploatację Baltica 2. Ma moc około 1,5 GW, a Baltica 3 około 1 GW.
Prajeev Razia, Wiceprezes zarządzający i dyrektor regionalny ds. Systemów energetycznych, obszar biznesowy DNV: „Morze Bałtyckie zawsze było polskim oknem na świat, a branża wody morskiej oferuje nowe możliwości. 10 lat doświadczenia jako wiodący konsultant techniczny ds. Wody morskiej w inne rynki w Europie „Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu, polskie projekty wiatrowe wsparły BGE Baltica w procesie negocjacyjnym i przyczyniły się do lepszego zrozumienia umowy dotyczącej rozwoju, budowy i eksploatacji morskich farm wiatrowych.
„Projekty takie jak Baltica 2 i 3 przyczynią się do wzrostu polskiej gospodarki, odnawialnej, a zwłaszcza wody morskiej, która odegra kluczową rolę w transferze energii w Polsce”.
BGE Baltica regularnie organizuje warsztaty techniczne i handlowe na temat wody morskiej DNV i regularnie ustala umowy dotyczące wody morskiej, aby pomóc w ustanowieniu praktyki związanej z wodą morską i utworzeniu spółki joint venture z Ørsted w związku z tym projektem. Firma oświadczyła, że w ramach negocjacji dotyczących utworzenia spółki joint venture doradzała również BGE Baltica ze strony DNV w zakresie warunków jakości rynkowej.
Obejmuje funkcje, takie jak ocena dokumentów kontraktowych i przegląd umowy dotyczącej rozwoju usług (SDA); Plan wydatków rozwojowych (DEVEX); Umowa o zarządzanie budową (CMA); DNV dodał umowę operacyjno-konserwacyjną (OMA), która ostatecznie została zatwierdzona zgodnie z konwencjonalną praktyką i standardami rynkowymi.
DNV cytuje raport McKinsey & Company, który szacuje, że budowa 6 gigawatów na Morzu Bałtyckim stworzy 77 000 miejsc pracy i przyniesie 60 miliardów złotych do około PKB. Wartość i 15 mld zł z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) i dochodów z VAT.
„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman.”