Do transportu ukraińskich eksmitowanych można użyć japońskiego samolotu rządowego

Światowa polityka


Rassow, Polska, 3 kwietnia (Gigi Press) – japoński minister spraw zagranicznych Hayashi Yoshimasa powiedział w niedzielę, że rozważy zezwolenie Ukraińcom na wyjazd z Polski do Japonii rządowym samolotem.

„Teraz się przygotowujemy” – powiedział Hayashi dziennikarzom w Rzeszowie, gdzie odwiedzi jako specjalny wysłannik premiera Kishidy Fumio do Polski w celu realizacji planu.

W niedzielę minister spraw zagranicznych Japonii odwiedził Medykę na granicy z południowo-wschodnią Polską i Ukrainą, gdzie grupy wsparcia rozstawiły liczne namioty i rozdawały żywność ukraińskim ewakuowanym opuszczającym rosyjską inwazję. W urzędzie imigracyjnym pracownicy wyjaśnili Hayashi, jak te eksmitowane są akceptowane w Polsce.

„Ponowiłem moje zobowiązanie do zapewnienia maksymalnego wsparcia ludziom, którzy nie mają innego wyjścia, jak opuścić swój kraj, aby mogli powrócić do życia, które prowadzili wcześniej (przed wojną)” – powiedział dziennikarzom minister Hayashi.

Następnie udał się do biura łącznikowego rządu japońskiego w Resso w południowo-wschodniej Polsce i spotkał się z urzędnikami japońskiego MSZ zajmującymi się pozostałymi Japończykami na Ukrainie. Rozmawiał z Biurem ONZ ds. Humanitarnych i innymi organizacjami międzynarodowymi.

[Copyright The Jiji Press, Ltd.]

Ukraina
Rząd Japonii
Gigi Press

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.