Do wszystkich krajów możesz podróżować tylko z hiszpańskim dowodem tożsamości

Do wszystkich krajów możesz podróżować tylko z hiszpańskim dowodem tożsamości

Podróżowanie pozwala poznać inne miejsca i inne kultury, a także plaże, zabytki, ludzi, języki, gastronomię i nie tylko. Wymaga to jednak planowania, które obejmuje transport, zakwaterowanie i trasę, ale także wiedzy, jakie dokumenty trzeba mieć i jakie wymagania trzeba spełnić, aby bez problemu dotrzeć do celu.

Wycieczka bez wyjazdu z Hiszpanii to brak możliwości zapoznania się z językiem, zwyczajami, walutami i bez specjalnych dokumentów. Jednak problem nieco się komplikuje przy przekraczaniu granic.

Podstawowym dokumentem tożsamości za granicą jest paszport, a hiszpański Najpotężniejszy na świecie w 2023 roku. W szczególności, zgodnie z Henley Passport Index, światowym rankingiem paszportów opartym na danych Międzynarodowego Urzędu Transportu Lotniczego (IATA), jest to trzeci najsilniejszy paszport, ponieważ zapewnia dostęp do 190 miejsc docelowych bez konieczności posiadania dodatkowej wizy.

Gdzie możesz podróżować z DNI?

W zależności od tego, dokąd się wybierasz, możesz nie mieć przy sobie paszportu. Właściwie to wystarczy DNI Podróżować do krajów, które są sygnatariuszami Unii Europejskiej lub Układu z Schengen.

Co Zbiór strona Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Osoba może podróżować do następujących krajów UE tylko z ważnym hiszpańskim DNI: Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Chorwacja, Dania, Czechy, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Niderlandy, Polska, Portugalia, Republika Rumunii i Szwecja .

Zamiast tego od 1 października 2021 r Hiszpański DNI nie będzie już podróżował do Królestwa Zjednoczony. „DNI nie jest już ważny jako dokument podróży na wjazd do Wielkiej Brytanii„Z wyjątkiem tych, którzy wykorzystali ten dokument przy rejestracji 'Planu naprawczego UE’, może on nadal być używany do 31 grudnia 2025 roku” – wyjaśnił resort.

Oczywiście nie znasz interesów (i fałszywych mitów) DNI

Państwa członkowskie UE to nie jedyne miejsca, do których może udać się Hiszpan. Możesz także podróżować do innych krajów z hiszpańskim DNI Dwadzieścia siedem wyjątków: Albania, Andora, Bośnia i Hercegowina, Gruzja, Islandia, Liechtenstein, Mołdawia, Monako, Czarnogóra, Norwegia, San Marino, Stolica Apostolska, Serbia i Szwajcaria, Była Jugosłowiańska Republika Macedonii.

Oczywiście przed wyjazdem warto zapoznać się z informacjami dotyczącymi każdego kraju, takimi jak zalecenia dotyczące podróży danego ministerstwa. Zagraniczny– w tym niezbędne dokumenty i warunki wjazdu.

Na koniec musisz to potwierdzić Paszport lub dowód osobisty muszą być ważne w momencie rozpoczęcia podróży i nie wygasną w tym okresie tego. „Ponadto niektóre kraje wymagają, aby paszporty były ważne przez 3 lub 6 miesięcy po zakończeniu podróży” – ostrzega. Kierownictwo Ogólny

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *