Dodatni wskaźnik COVID-19 rośnie w Los Angeles w Kalifornii po raz pierwszy od miesięcy – termin

Dodatni wskaźnik COVID-19 rośnie w Los Angeles w Kalifornii po raz pierwszy od miesięcy - termin

Koronawirus choroba Odsetek dodatnich wyników testów na obecność wirusa HIV i hospitalizacji ponownie rośnie Anioły I Kalifornia Po miesiącach wycofywania się.

„Oczywiście obserwujemy to z ostrożnością” – powiedziała dziś dyrektor ds. zdrowia publicznego w Los Angeles Barbara Ferrer. „Wszyscy zauważamy, że wskaźnik przypadków w całej Kalifornii znacznie wzrósł, a także niewielki wzrost liczby hospitalizacji”, który, jak powiedziała, wzrósł o około 5%.

W Los Angeles Ferrer poinformował, że dodatni wynik testu wzrósł dziś do 1,2% z 0,7% dołka 18 października. To może nie wydawać się dużo, ale w ciągu ostatnich 10 dni wzrósł o 71% w średniej 7-dniowej. , który łagodzi codzienne wstrząsy.

W całym stanie pozytywny wynik testu jest znacznie wyższy i wzrósł o 25% mniej więcej w tym samym okresie. To wzrost z 2% w zeszłym tygodniu do 2,5% dzisiaj. Wskaźniki testów pozytywnych w stanach i hrabstwach spadały od miesięcy po ich letnim szczycie.

Ferrer zauważył, że jednym z obaw był „sezonowy wirus”, co oznacza, że ​​wirusy takie jak Covid i grypa mają tendencję do łatwiejszego rozprzestrzeniania się, gdy robi się chłodniej i spędzają więcej czasu razem w pomieszczeniach.

„Wszyscy przeżyliśmy druzgocący listopad/grudzień zeszłego roku” – powiedział Ferrer. „Musimy uczyć się z przeszłości, aby nie poruszać się zbyt szybko, gdy widzimy lekki trend spadkowy, gdy zmierzamy w chłodniejszą pogodę”.

W rzeczywistości, gdy 61% wszystkich mieszkańców hrabstwa Los Angeles jest w pełni zaszczepionych, a tempo szczepień zwalnia, „wszyscy będziemy potrzebować dodatkowej ochrony, aby utrzymać naszą liczbę na niskim poziomie. Zawsze zauważyłem, że istnieje potencjał dla nowego wariantu. „

Istnieje również możliwość tzw. „podwójnej epidemii”, czyli władcy Gavin Newsom ostrzeżony Na początku tego tygodnia namawiał rodziców do szczepienia dzieci.

„Musimy zwracać uwagę na zimowe miesiące i bezpiecznie cieszyć się wakacjami razem” – powiedział w środę Newsom. „Mamy teraz potencjał na sezon grypowy, który został złagodzony w zeszłym roku” z powrotem masek i dystansu społecznego. Powołał się na możliwość „podwójnej pandemii” zwiększonej liczby przypadków grypy i kolejnej zimowej fali Covid po zeszłorocznej grypie, która została złagodzona przez zwiększone noszenie masek, która nieco ustąpiła. W końcu miał rację pod koniec października, kiedy fala zimy 2020 roku zaczęła przyspieszać.

Gubernator powiedział: „W tym czasie w zeszłym roku mieliśmy około 6000 przypadków. Miesiąc później mieliśmy 18 000 przypadków. Miesiąc później mieliśmy 54 000 przypadków”.

„Zasadniczo stan odnotował „liczbę zachorowań potroił się” – powiedział – „Para, ze wzrostem zachorowań na grypę i powrotem dzieci do szkoły, powiedziała, że ​​Newsom jest zaniepokojony.

„Co się teraz dzieje w Wielkiej Brytanii?” Zapytał. „To jakiś miesiąc temu. Co się dzieje w Izraelu?

„Jedyną rzeczą, jakiej nauczyliśmy się w ciągu ostatnich 18 miesięcy” jest „pokora” wobec Covida – dodał.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *