Dokument „Wszystkie dusze…” w reżyserii Roberto Lozano zostanie pokazany na UNESCO Valladolid Film Festival w Siemensie.

Jest to ostatnia praca reżysera zdjęć Roberto Fraile, który został zamordowany 26 kwietnia w Burkina Faso

Valladolid, 25 października (prasa europejska) –

Dokument „Wszystkie dusze…” Roberto Lozano Bruny, który opowiada o handlu dziewczynami w Nepalu, wejdzie do kin 29 października, po tym jak został pokazany 27 października w UNESCO Valladolid Film City. W ramach 66. Valladolid International Film Week (Siemensee), konkursu, do którego dotarła po kilku międzynarodowych festiwalach filmowych, które od światowej premiery w październiku 2020 r. odbywały się m.in. w Polsce, Rosji, Boliwii czy Hiszpanii na Warszawskim Festiwalu Filmowym Jeden z najważniejszych festiwali na świecie.

Ekipa filmowa, która zostanie pokazana w kilku hiszpańskich kinach, spotka się z widzami 1 listopada, w sesji, która odbędzie się w Teatrze Cervantesa w Valladolid, miejscu narodzin Roberto Lozano Bruny, w której weźmie udział m.in. ta sama osoba. Reżyser i producent Marta Arranz Cordoves.

All the Souls zajmuje się handlem ludźmi w Nepalu, gdzie cena za dziewczynę waha się od 150 do 25 000 dolarów. Każdego roku sprzedaje się od 6000 do 12 000 kobiet i dzieci. Handel ludźmi nasilił się po trzęsieniu ziemi w kwietniu 2015 r., które spustoszyło kraj, zabijając prawie 10 000 osób i raniąc ponad 22 000.

Sieci handlarzy ludźmi oszukują rodziny obietnicami lepszej przyszłości dla ich dzieci, podczas gdy w rzeczywistości prowadzą je do systemu niewolnictwa, w którym są wykorzystywane do celów seksualnych lub handlu ludzkimi narządami. Reżyser, znany z filmów dokumentalnych i reportaży o wojnach i konfliktach społecznych w Afganistanie, Iraku, Pakistanie, a zwłaszcza w Afryce, oddaje głos ofiarom i tym, którzy postanowili ujawnić światu tę straszliwą praktykę niewolnictwa. 21. Wiek.

Film fabularny został wyselekcjonowany przez Warszawski Festiwal Filmowy, miał swoją światową premierę 9 października 2020 roku i brał udział w konkursie w sekcji Dokument. Polski konkurs został akredytowany przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych (FIAPF) jako konkurs kategorii A, obok festiwali takich jak Cannes, Wenecja, Perle*in, Locarno, San Sebastia*in, Karlowe Wary, Tokio, Moskwa* Mar del Plata, Montreal, Szanghaj, Kair, Goa i Tallin.

Hiszpańska premiera odbyła się 9 czerwca br. na 24. Festiwalu Filmowym w Maladze, w ramach sekcji „Podkreślanie praw kobiet”, którą konkurs w Maladze poświęca promocji kina jako środka nagłaśniania rzeczywistości i sytuacji kobiet na świecie . Globalizm.

„All Souls…” uczestniczył we wrześniu ubiegłego roku w 17. Międzynarodowym Festiwalu Praw Człowieka Buchananui, który odbył się w Sucre (Boliwia); Na 18. Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Saratowie w Rosji; Na 19. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Ponferrada i 43. Tygodniu Filmowym Lugo.

W październiku dokument zaplanowano na 13. Międzynarodowy Festiwal Filmów Niewidzialnych w Bilbao i zostanie pokazany 27. z 66. tygodnia Tygodnia Filmowego Valladolid, w mieście filmowym UNESCO w Valladolid.

Dziedzictwo Roberto Friel

Nakręcony w Nepalu, Indiach, Hiszpanii, Dubaju, Malezji i Sri Lance „Wszystkie dusze…” to najnowsze dzieło operatora Roberto Fraile, który został zamordowany 26 kwietnia w pobliżu Parku Narodowego Arleigh z dziennikarzem i reporterem Davidem Bryanem i Irlandczykiem. gubernator. Rory Young podczas kręcenia filmu dokumentalnego o kłusownictwie w Burkina Faso. Reżyser, stały współpracownik Roberto Lozano Bruna, powiedział: „Wszystkie dusze…” to jego „ostatnia spuścizna, jego fotograficzny wizerunek na zawsze pozostanie, aby uczcić jego pamięć i osobiste zaangażowanie w najbardziej słuszne sprawy”.

Roberto Lozano Bruna (Valladolid), reżyser i producent, założył w 1996 roku niezależną firmę producencką Cesna Producciones, dzięki której realizował programy telewizyjne, fotosy, filmy fabularne i dokumentalne. Jego filmy to między innymi filmy krótkometrażowe „Posłaniec Południa” (2008) i „Najdłuższa noc Yalda” (2009) oraz pełnometrażowe filmy dokumentalne „Los Ojos de la Guerra” (2011) i „La Luz Okulta” (2012). . ).

Za produkcję odpowiada Marta Arranz Cordovés, która wcześniej brała udział w filmach fabularnych „Drawings of Light”, „Eyes of War” i „Hidden Light”, za które zdobyła wiele nagród i międzynarodowe uznanie. Obecnie jest producentem wykonawczym serialu dokumentalnego „Na linii frontu” i filmu dokumentalnego „Surowa wojna”, a także innych projektów filmowych w produkcji Cesny Producciones. Jego najnowszym dziełem jest pełnometrażowy dokument „La Malita de Helios” Javiera Angulo i Nacho et Velara oraz „All Souls…”.

Film Wszystkie dusze … ma wsparcie Czarodziejskiej Góry Helio Estévez, udział Ministerstwa Kultury i Sportu za pośrednictwem Instytutu Kinematografii i Sztuk Audiowizualnych (ICAA), Junta de Castilla y León, Ayuntamiento de Valladolid Film Office (VAFO) i Valladolid Cinema City.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *