Dokumenty Google dodają nową dynamikę do edytowania dokumentów zespołu

Dokumenty Google dodają nową dynamikę do edytowania dokumentów zespołu
Dokumenty Google

Dokumenty Google dodają interesującą aktualizację, która ułatwi edytowanie dokumentów między różnymi współpracownikami.

Jeśli edytowanie z zespołem stanie się problemem, z przyjemnością usłyszysz o nowej funkcji dokumentów, aby zobaczyć, kto i kiedy wprowadzono zmiany w dokumencie.

Nowa funkcjonalność do zespołowej edycji Dokumentów Google

Dokumenty Google mają kilka opcji, które umożliwiają śledzenie zmian wprowadzanych w dokumencie podczas pracy w zespole. Na przykład, możemy spojrzeć na dziennik, aby zobaczyć różne wersje, a jednocześnie zadawać pytania lub sugerować zmiany poprzez system komentarzy w dokumencie.

A teraz dodano nową opcję, która zapewni nam pewne kroki i pozwoli uniknąć nieporozumień, gdy wielu użytkowników pracuje nad tym samym dokumentem. Jak wspomniano w Zespół GoogleW tym artykule będziesz mógł zobaczyć informacje bezpośrednio w dokumencie o zmianach, które zostały wprowadzone w określonym fragmencie tekstu.

Jak pokazano na powyższym obrazku, aby zobaczyć tę historię edycji, wystarczy zaznaczyć wybrany tekst i wybrać opcję „Pokaż redaktorów” z menu kontekstowego. W ten sposób będziemy mogli zobaczyć wszystkie dane o dokonanych zmianach, dzięki sygnaturom czasowym i liście redaktorów. Prosty sposób, aby dowiedzieć się, kto i kiedy wprowadzono zmiany w udostępnionym dokumencie

Zaoszczędzi nam to dużo czasu, ponieważ w przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących wydania możemy skonsultować się bezpośrednio z redaktorem, który wprowadził zmianę. Oczywiście z rozwijanego menu istnieje również opcja bezpośredniego przejścia do różnych wersji dokumentu w rejestrze.

Obecnie ta nowa funkcja dla Dokumenty Google Jest dostępny tylko dla użytkowników z Google Workspace Business Standard lub Plus, Enterprise Standard lub Plus oraz Education Plus.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *