Dokumenty Google dodają nową dynamikę do edytowania dokumentów zespołu

Dokumenty Google

Dokumenty Google dodają interesującą aktualizację, która ułatwi edytowanie dokumentów między różnymi współpracownikami.

Jeśli edytowanie z zespołem stanie się problemem, z przyjemnością usłyszysz o nowej funkcji dokumentów, aby zobaczyć, kto i kiedy wprowadzono zmiany w dokumencie.

Nowa funkcjonalność do zespołowej edycji Dokumentów Google

Dokumenty Google mają kilka opcji, które umożliwiają śledzenie zmian wprowadzanych w dokumencie podczas pracy w zespole. Na przykład, możemy spojrzeć na dziennik, aby zobaczyć różne wersje, a jednocześnie zadawać pytania lub sugerować zmiany poprzez system komentarzy w dokumencie.

A teraz dodano nową opcję, która zapewni nam pewne kroki i pozwoli uniknąć nieporozumień, gdy wielu użytkowników pracuje nad tym samym dokumentem. Jak wspomniano w Zespół GoogleW tym artykule będziesz mógł zobaczyć informacje bezpośrednio w dokumencie o zmianach, które zostały wprowadzone w określonym fragmencie tekstu.

Jak pokazano na powyższym obrazku, aby zobaczyć tę historię edycji, wystarczy zaznaczyć wybrany tekst i wybrać opcję „Pokaż redaktorów” z menu kontekstowego. W ten sposób będziemy mogli zobaczyć wszystkie dane o dokonanych zmianach, dzięki sygnaturom czasowym i liście redaktorów. Prosty sposób, aby dowiedzieć się, kto i kiedy wprowadzono zmiany w udostępnionym dokumencie

Zaoszczędzi nam to dużo czasu, ponieważ w przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących wydania możemy skonsultować się bezpośrednio z redaktorem, który wprowadził zmianę. Oczywiście z rozwijanego menu istnieje również opcja bezpośredniego przejścia do różnych wersji dokumentu w rejestrze.

Obecnie ta nowa funkcja dla Dokumenty Google Jest dostępny tylko dla użytkowników z Google Workspace Business Standard lub Plus, Enterprise Standard lub Plus oraz Education Plus.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *