Dokumenty Google pomogą Ci szybciej tworzyć tekst dzięki nowej aktualizacji

Dokumenty Google wprowadziły nowe funkcje usprawniające pisanie przez użytkowników dzięki zestawowi skierowanych do nich sugestii „Pomagamy w szybszym tworzeniu atrakcyjnych dokumentów”.

Dokumenty Google wymieniają w manifeście narzędzia, które będą dostępne dla użytkownika: alternatywne formułowanie, używanie aktywnego głosu, bardziej zwięzłe struktury zdań, używanie bardziej zrozumiałego języka i ostrzeganie o słowach uznanych za nieodpowiednie.

Nowe funkcje różnią się od Inteligentnego pisania, narzędzia dostępnego wcześniej w Dokumentach Google, uzupełnieniem go o sugestie dotyczące stylu i kompozycji. Według Google celem jest „zaoferowanie różnych sugestii, które pomogą szybciej tworzyć atrakcyjne dokumenty”.

Sugestie pojawią się podczas pisania i poprowadzą użytkownika.Kiedy istnieją możliwości uniknięcia powtórzeń lub użycia zbędnych słówco pomaga urozmaicić pisanie i zapewnia, że ​​w każdej sytuacji użyjesz najskuteczniejszych słów.”

W tym sensie użytkownik zobaczy również ostrzeżenie, gdy Dokumenty Google wykryją użycie „Potencjalnie dyskryminującego i nieodpowiedniego języka”, a także otrzymają sugestie dotyczące
Zmień swoje pismo w tekst, który jest „bardziej ekskluzywny i odpowiedni dla odbiorców”.

Propozycje tonów i stylów zostaną podświetlone na fioletowo. Po kliknięciu wyświetli się krótki opis z dwoma przyciskami, które pozwalają zaakceptować lub odrzucić poradę. Będzie on domyślnie aktywny i można nim zarządzać z menu Narzędzia.

Te nowe funkcje są już wprowadzane i Będzie rozpowszechniany od 14 kwietnia. Sugestie dotyczące kolorów i stylów będą dostępne dla użytkowników z kontami Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterpise Plus i Education Plus.

W przypadku nieodpowiednich lub dyskryminujących alertów językowych będą one dostępne w Business Standard, Business Plus, Enterprise Standard, Enterprise Plus i Education Fundamentals,
Standard kształcenia, dokształcanie, nauczanie, uczenie się.

*** mjpr ***

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.