Donald Tusk rozpoczyna swoją kadencję w Polsce od odrzucenia przywództwa mediów publicznych

Donald Tusk rozpoczyna swoją kadencję w Polsce od odrzucenia przywództwa mediów publicznych

Nowy polski dyrektor na czele z byłym prezydentem Rada Europy, Donalda TuskaSwoją kadencję rozpoczął od zwolnienia wszystkich urzędników wyższego szczebla Media publiczne Oskarża ją o wieloletnie upolitycznienie i prowadzenie kampanii.

Zmiany te zostały ogłoszone już w trakcie kampanii wyborczej Donalda Tuska Wreszcie w tym tygodniu je spełnił. Nowo wybrany prezydent został postawiony w stan oskarżenia Organy zarządzające mediami publicznymiZ publicznego radia i telewizji oraz państwowej agencji informacyjnej PAPKA I nazwał nowe twarze.

Ponadto w środę zawieszono nadawanie programów, a programy Telewizji Publicznej Polskiego Radia (TVP), które nie były finansowane z przyszłorocznego budżetu ogólnego, zostały odwołane. kość słoniowa Argumentował, że za pomocą tych działań dąży do „szybkiej czystki” w mediach państwowych i demontażu telewizji publicznej.

Podczas dwóch ostatnich kadencji Tuska, gdy był w opozycji, programy informacyjne telewizji państwowej wielokrotnie go atakowały i profilowały. „Niemiecki agent”Oskarżali o to „Zdrajca Polski” Nazywali go „niewolnikiem”. „Kreml”.

Ale ta decyzja wywołała wiele kontrowersji. Na znak protestu delegacja poprzedniego rządu -PiS- we wtorek wieczorem Siedziba TVP w Warszawie Od tego czasu w audycjach kanału dodano czarne stwory, a we wszystkich programach umieszczono plakaty z treściami antyrządowymi.

Duda kontra Zmierzch

Prezydent Polski Andrzeja DudyWypowiedział się przeciwko kontrowersjom i obwiniał je rząd Tuska Jeśli jest „Naruszyli Konstytucję” i który swoją decyzją o reformie mediów publicznych wywołał „anarchię”.

W oświadczeniu dla rozgłośni radiowej ZET, Wątpliwość Minister Kultury stwierdził, że zmiany wprowadzone w mediach publicznych są niezgodne z prawem. Bartłomieja SienkiewiczaWładze Telewizji Publicznej (TVP), Oficjalnej Agencji Informacyjnej (PAP) i Państwowego Radia Polskiego (RP) zostały wczoraj odwołane za „rażące naruszenie prawa konstytucyjnego i nieprzestrzeganie prawa”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *