Dorosły mieszkaniec Nowego Jorku ma polio, pierwszy przypadek w USA od prawie dekady

Dorosły mieszkaniec Nowego Jorku ma polio, pierwszy przypadek w USA od prawie dekady

Komisarz ds. Zdrowia hrabstwa dr Patricia Schnabel-Robert powiedziała w czwartek, że nieszczepiony młody dorosły zaczął odczuwać słabość i paraliż około miesiąc temu.

Sprawa ma miejsce prawie miesiąc po tym, jak brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia ostrzegła, że ​​podczas monitorowania próbek sanitarnych w Londynie wykryto wirusa polio, co sugeruje, że doszło do rozprzestrzenienia się wśród blisko spokrewnionych osób w północnym i wschodnim Londynie, chociaż nie zidentyfikowano żadnych przypadków .. tam. .

Polio to infekcja wywołana wirusem polio. Około 1 na 4 osoby z nim mają objawy grypopodobne, w tym ból gardła, gorączkę, zmęczenie, nudności, bóle głowy i bóle brzucha. Aż u 1 na 200 wystąpią poważniejsze objawy, w tym mrowienie i drętwienie nóg, zapalenie mózgu lub rdzenia kręgowego oraz paraliż. Dla mnie Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.
Nie ma lekarstwa na polio. Leczenie objawowe Mogą obejmować leki rozluźniające mięśnie, ciepło i fizjoterapię stymulującą mięśnie. Jednak każdy paraliż spowodowany przez polio jest trwały.

„Ten pacjent miał słabość i paraliż” – powiedział Schnabel Robert.

Jest to pierwszy przypadek polio zdiagnozowany w Stanach Zjednoczonych od 2013 roku, według Departament Zdrowia Nowego Jorku.

Urzędnicy stanu i powiatu doradzają świadczeniodawcom opieki zdrowotnej zachowanie czujności w przypadku dodatkowych przypadków, a mieszkańcom powiatu doradzają zaszczepienie się przeciwko polio.

„Ryzyko dla niezaszczepionego członka społeczności związane z tym wydarzeniem jest nadal określane” – powiedział Robert Schnabel. „Zdecydowanie zalecamy szczepienie każdemu, kto nie jest zaszczepiony”.

Szczepionka przeciwko polio jest częścią standardowego harmonogramu szczepień Centers for Disease Control and Prevention i jest wymagana do uczęszczania do szkoły. Osoby zaszczepione nie powinny być zagrożone.

Przypadek nowojorski został zidentyfikowany jako retropoliowirus typu 2, co wskazuje, że pochodzi on od osoby, która otrzymała doustną szczepionkę przeciwko polio, która zawiera żywą, ale osłabioną formę wirusa polio.

Urzędnicy twierdzą, że wskazuje to, że wirus pochodzi spoza Stanów Zjednoczonych, gdzie nadal podaje się szczepionkę doustną, ale badają pochodzenie tego konkretnego przypadku.

Urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli w czwartek, że osoba ta nie podróżowała poza Stany Zjednoczone przed lub po zdiagnozowaniu.

Zazwyczaj osoby, które zarażą się polio, mogą przenosić je na inne osoby przez około dwa tygodnie. Urzędnicy powiedzieli, że nie oczekuje się, że dana osoba będzie zaraźliwa w tym czasie, ponieważ minął ten okres i ma normalne funkcje odpornościowe. Ale inni mogli zostać narażeni, zanim zdiagnozowano stan.

Epidemia odry, która doprowadziła do 312 zachorowań w hrabstwie Rockland w stanie Nowy Jork, została uznana za zakończoną

Doustna szczepionka przeciw polio nie jest już licencjonowana do stosowania w tym kraju. W Stanach Zjednoczonych od 2000 roku podawano tylko inaktywowaną szczepionkę przeciwko polio.

Urzędnicy ds. zdrowia uważają, że szczep wirusa, którym osoba została zarażona, powstał w wyniku odrzucenia organicznej szczepionki. Nie każdy może zarazić się polio z samej szczepionki, ale w ostatnich latach w społecznościach o niskim wskaźniku szczepień pojawiły się przypadki polio związane z jego wydalaniem.

Kiedy ten osłabiony szczep wirusa rozprzestrzenia się wśród nieszczepionych populacji – zwykle na obszarach o złych warunkach sanitarnych – wirus może nabyć mutacje i powrócić do formy paraliżującej. Te wirusy pochodzące ze szczepionek różnią się od dzikich wirusów polio, które obecnie krążą tylko w Pakistanie i Afganistanie.

Powiatowi urzędnicy ds. zdrowia odmówili podania danych osobowych w sprawie, ale New York Times poinformował, że pacjent był mężczyzną z ortodoksyjnej społeczności żydowskiej, powołując się na anonimowych lokalnych urzędników wybranych w wyborach. New York Jewish Week również cytował wiele źródeł mówiących to samo.

Hrabstwo Rockland jest domem dla ultraortodoksyjnej społeczności, która w przeszłości miała bardzo niski wskaźnik szczepień. W 2018 i 2019 r. hrabstwo Rockland było epicentrum epidemii odry, która trwała prawie rok i zainfekowała 312 osób. Powiatowi urzędnicy ds. zdrowia podali, że tylko 8% przypadków było zaszczepionych przeciwko odrze, śwince i różyczce przed wybuchem epidemii.

„W oparciu o to, co wiemy o tym stanie i ogólnie o polio, Departament Zdrowia zdecydowanie zaleca, aby osoby nieszczepione zostały jak najszybciej zaszczepione lub wzmocnione szczepionką IPV zatwierdzoną przez FDA” – powiedziała stanowa komisarz ds. zdrowia Mary T. Bassett. w oświadczenie Czwartek. „Szczepionka przeciw polio jest bezpieczna i skuteczna, chroni przed tą potencjalnie wyniszczającą chorobą i była częścią rutynowych szczepień wymaganych dla dzieci zalecanych przez urzędników służby zdrowia i agencje zdrowia publicznego w całym kraju”.
Przypadki polio były powszechne w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. podczas jednego z Najpoważniejsze epidemie W 1952 r. wirus zainfekował 58 000 osób w Stanach Zjednoczonych, sparaliżował ponad 21 000 i zabił ponad 3 100. Jednak kampanie szczepień radykalnie zmniejszyły liczbę zachorowań. Ostatni naturalnie występujący przypadek polio w Stanach Zjednoczonych miał miejsce w 1979 roku.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły dotyczące stanu pacjenta.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.