Dortmund, pięciokrotna mistrzyni Boca: od pożegnania Piszczka do mężów Haalanda i Sancho

Eden Terzic przestanie przejmować stanowisko trenera za kilka dni, ale przywrócił BVB na miejsce Kings.

koniec Lipsk 1 – Borussia Dortmund 4 – Ponieważ w czerni i żółci była to noc pożegnania i powrotu do nieba.

W wielkim finale w Bockal, Dortmund, prowadzony przez Edena Terzica, pokonał prawego obrońcy Juliana Nagelsmanna, który opuścił Bayern bez tytułów w swoim ostatnim klubie. Pierwsza połowa zdawała się rozwiązywać wszystko, ponieważ Jadon Sancho umieścił otwarcie konta w odległym rogu dla Gulacsi i wykonał podwójne podanie Reusa po Marco, zanim pomógł Haalandowi, który anulował znak Upamecano i skręcił w lewo. Zaprezentowane w.

Danny Olmo skończył 20 minut przed końcem, ale upadek norweskiej gwiazdy – z poddaniem się Gulasiego – wpłynął na bramkę gości, kolejny cichy strzał w lewą nogę, który zapewnił mu podwójną bramkę i 39 w kampanii. Oprócz końcowej tablicy wyników na Igrzyskach Olimpijskich w Berlinie, po ostatnim gwizdku byłem pełen emocji.

Lukas Piszczek (Czechovichi-Dzidzes, 1985) Został wybrany, objęty i uhonorowany przez kolegów z drużyny po ostatnich 90 minutach, w których powinien być częścią osiągnięcia. Przed wyjazdem do ojczyzny, Polski, opuścił Bundesligę, trzy Superpuchary i trzy puchary na pokazach w Dortmundzie. Pomiędzy płaczem i uśmiechami sam obrońca poświęcił się specjalnie, zanim przeniósł się do Goczałkowic z czwartej ligi swojego kraju: przebrał się za Marcela Schmelzera, swojego odwiecznego partnera od czasów Kloppa, który również opuści klub po rozpoczęciu ligi. . koniec. Terzic będzie asystentem Marco Rose’a, który zmieni Borussię Moenchengladbach w giganta, który obudził się w czwartek.

Bayern ma na swoim koncie 20 Pucharów Niemiec, 6 z Werderu Brema i 5 z Schalke 04, Dortmundu i Eintrachtu. Pozostawiając Colina i Norymbergę (4) w tyle, obchody Dortmundu dołączają do obchodów 1965, 1989, 2012 i 2017 roku. W drodze do sławy pokonali Duisburg 5: 0, Eintracht Braunschweig 2: 0 i Paderborn 3: 2. (W dodatku), 1: 0 dla Borussii i 5: 0 dla Holstein Kiel. Sancho, który byłby bohaterem rynku z Haalandem, zakończył króla strzelców turnieju z 6.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *