Druga faza Giroditalia 2021 rozpocznie się w Stubenigi, a zakończy w Novara

Drugi etap Giro d’Italia 2021 rozpoczyna się w Stupinigi i dociera do Novary, po 179-kilometrowej płaskiej drodze, która musi zakończyć się potężnym wyścigiem, aby zadowolić wielu uczestników wyścigu. Nie ma prawie żadnych drobnych zmarszczek w środkowej części drogi, co pozwala na umieszczenie poziomu czwartej klasy bez najmniejszego znaczenia. Ostatnia część dnia również jest płaska. Zgodnie z książką drogową ostatni zakręt znajduje się 1500 metrów od końca, a stamtąd tunel, a 700 metrów od mety krótkie zwężenie do ostatniego ronda.

Lista biegaczy w Giro 2021 obejmuje takie nazwiska, jak Caleb Ewan, Peter Sagan, Elia Viviani, Giacomo Nizzolo, Fernando Gaviria i Tim Merlier, a także ponowne pojawienie się Dylana Groenewegena po rzucie karnym, który ukarał jego niesportowe zachowanie. dla Fabio Jakobsena na Tour in Poland 2020. Nie należy zapominać, że na tym etapie na mecie rozdawane są pierwsze nagrody: 10, 6 i 4 sekundy, ale także 3, 2 i 1 są rozdzielane w dwóch wyścigach specjalnych dla ostatni odcinek, w kilometrach 140 i 153.

Przybycie do Novary, z Alpami jako wspaniałym tłem, przypomina nam, że to właśnie w tej stolicy Piemontu w 1860 roku Gaspari Campari ukończył recepturę i opublikował likier noszący jego imię, chociaż początkowo był sprzedawany jako „gorzki holenderski styl”. Szybko rozpoznano go jako „gorycz pana Campariego”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *