Druga lista głównych tematów dla Prensa Latina

Redakcja: Manuel Guerrero, Roberto Garcia Hernandez i Mario Esquivel

Kuba: Prezydent Diaz-Canel podkreśla wznowienie roku szkolnego na Kubie

Prezydent Kuby, Miguel Diaz-Canel, podkreślił powrót ponad 612 800 uczniów do klas, aby kontynuować rok szkolny.

Kuba: Ponad 612 000 uczniów wznawia lekcje twarzą w twarz na Kubie

Ośrodki edukacyjne na Kubie przyjęły dziś ponad 612 800 uczniów w systemie klasowym twarzą w twarz, po ukończeniu kursu szczepień przeciwko Covid-19.

Kuba: Kubańskie szczepienia przypominające dla obcokrajowców

Naukowcy z Kuby podkreślili pozytywne wyniki krajowych szczepionek przeciwko Covid-19 jako impulsu dla innych preparatów, aby już dziś rozpocząć podawanie Soberana Plus personelowi medycznemu.

Nikaragua: Sandiniści świętują wielkie zwycięstwo wyborcze w wyborach w Nikaragui

Rządzący dziś Sandinista Narodowy Front Wyzwolenia ma wystarczająco dużo powodów do świętowania, po tym jak wstępne wyniki niedzielnych wyborów dały 74,99 procent z 424 642 zliczonych głosów.

Kolumbia: Komunistyczna Partia Kolumbii solidaryzuje się z Nikaraguą

Komunistyczna Partia Kolumbii wyraziła dziś solidarność z narodem i rządem Nikaragui w obliczu prób destabilizacji politycznej promowanych przez imperializm (Stany Zjednoczone).

Boliwia: Boliwia zgłosiła naturalny postęp w pracy w obliczu wezwania do bezrobocia

Wiceminister komunikacji Boliwii, Gabriela Alcon, podkreśliła dzisiaj, że pracownicy transportu, związków i budownictwa, między innymi, wykonują swoją pracę normalnie w obliczu wezwania opozycji do strajku na czas nieokreślony.

Rosja: Rosja odrzuca amerykańskie środki przeciwko rozwojowi Wenezueli

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow potępił dziś środki podjęte przez Stany Zjednoczone w celu powstrzymania gospodarczego i społecznego rozwoju Wenezueli.

Brazylia: Instagram oznacza fałszywe posty syna Bolsonaro o Lula

Sieć społecznościowa Instagram została oznaczona jako fałszywe posty przez radnego Carlosa Bolsonaro na temat byłego prezydenta Brazylii Luiza Inacio Luli da Silvy, który dziś pojawia się jako faworyt w sondażach poprzedzających wybory w 2022 roku.

USA: Biden to trzecia droga w stosunku do Kuby?

Prawie 10 miesięcy po objęciu prezydentury Stanów Zjednoczonych Joe Biden kontynuuje do dziś, nie wyjaśniając swojej polityki wobec Kuby.

Francja: Santiago de Cuba wybrane przez UNESCO jako miasto kreatywne

Dziś UNESCO ogłosiło włączenie 49 miast, w tym wschodniego Santiago de Cuba, do Sieci Miast Kreatywnych, inicjatywy, która uznaje zobowiązanie do umieszczenia kultury w centrum rozwoju.

Rosja: Wenezuela liczy na Rosję w obliczu jednostronnych działań USA

Wenezuelski minister spraw zagranicznych Felix Plasencia podkreślił dziś, że jego kraj jest jednym z najbardziej lojalnych sojuszników Rosji w Ameryce Łacińskiej i ma poparcie w obliczu jednostronnych środków przymusu ze strony Stanów Zjednoczonych.

Hiszpania: Hiszpania chwalona za silne wsparcie dla uchodźców

Hiszpania otrzymała dziś liczne wsparcie od Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, Filippo Grandi, który określił iberyjski kraj jako przykład.

Portugalia: Portugalski prezydent łamie zasady przemytników wojskowych

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa złamał tu dzisiaj zasadę podczas swoich zagranicznych podróży, gdy przypomniał kryzys spowodowany aresztowaniem kilku żołnierzy pod zarzutem przemytu diamentów, złota i narkotyków.

Polska: Eskalacja napięć na granicy polsko-białoruskiej

Wiceminister spraw zagranicznych Polski Piotr Warzyk skrytykował dziś rząd Białorusi za to, co uważa za próbę podsycenia napięć w regionie przygranicznym, czemu zaprzeczył Mińsk.

SPORT: Rozpoczęła się 57 edycja ankiety sportowej Prensa Latina .

Po roku przerwy, Prensa Latina Sports Survey powraca dzisiaj z wezwaniem do jego 57. edycji, aby wybrać najlepszych sportowców w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach w 2021 roku.

ja ja

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *