Drugi lot w pobliżu Merkurego dla BepiColombo

Zdjęcie z pierwszego lotu nad Merkurym autorstwa BepiColombo – to jest

Madryt, 20 czerwca (Europe Press) –

Misja ESA/JAXA BepiColombo przygotowuje się do drugiego bliskiego przelotu Merkurego 23 czerwca. Planowanych jest sześć atrakcyjnych pomocy przed wejściem na orbitę w 2025 roku.

Podobnie jak w przypadku pierwszego spotkania w zeszłym roku, lot w tym tygodniu zabierze statek kosmiczny na wysokość około 200 kilometrów nad powierzchnią planety. Najbliższe podejście spodziewane o 09:44 UTC.

Głównym celem przelotu jest wykorzystanie grawitacji planety do dostosowania kursu BepiColombo. BepiColombo został wystrzelony w kosmos na pokładzie statku kosmicznego Ariane 5 z europejskiego portu kosmicznego w Kourou w październiku 2018 roku i korzysta z dziewięciu lotów planetarnych: jednego na Ziemi, dwóch na Wenus i sześciu na Merkurym, wraz z elektrycznym systemem napędowym. Energia słoneczna dla statku kosmicznego, aby poprowadzić go na orbitę Merkurego Przeciw ogromnej grawitacji naszego słońca.

Chociaż BepiColombo jest w konfiguracji rejsowej „ułożonej w stos” dla tych krótkich rejsów, co oznacza, że ​​wiele instrumentów wciąż nie jest w pełni sprawnych, Nadal możesz uzyskać niesamowity smak nauki z Merkurego Aby zwiększyć nasze zrozumienie i wiedzę o najgłębszej planecie Układu Słonecznego. Trzy kamery obserwacyjne BepiColombo uchwycą serię migawek pokazujących powierzchnię planety, podczas gdy kilka instrumentów do monitorowania magnetycznego, plazmowego i cząstek W nadchodzących godzinach będą pobierać próbki ze środowiska blisko i daleko od planety.

„Nawet podczas lotów tranzytowych naukowe ‚polowanie’ ma wielką wartość”, mówi. w kontakcieAdo Johannes Benkoff, naukowiec projektu BepiColombo ESA. „Możemy latać naszym światowej klasy laboratorium naukowym przez różnorodne i nieznane części środowiska Merkurego, do których nie bylibyśmy w stanie dotrzeć raz na orbicie, a jednocześnie uzyskać przewagę nad przygotowaniami, aby upewnić się, że Przejdziemy do głównej misji naukowej tak szybko i płynnie, jak to tylko możliwe.”.

Jednym z unikalnych aspektów misji BepiColombo jest dwoisty charakter statku kosmicznego. Prowadzone przez ESA statki kosmiczne Mercury Orbital (MPO) i Mercury Magnetic Orbital (MIO) kierowane przez JAXA zostaną wysłane na uzupełniające się orbity wokół planety przez trzeci moduł, ESA Mercury Transfer Module, w 2025 roku. Wspólnie będą badać wszystkie aspekty tej tajemniczej planety wewnętrznej od jądra po procesy powierzchniowe, pole magnetyczne i egzosferę, Aby lepiej zrozumieć pochodzenie i ewolucję planety w pobliżu swojej gwiazdy macierzystej.

Lot grawitacyjny wymaga bardzo starannej pracy w nawigacji w głębokim kosmosie, aby statek kosmiczny minął masywny obiekt, który zmieni swoją orbitę we właściwej odległości, pod odpowiednim kątem iz odpowiednią prędkością. Wszystko to jest obliczane z wieloletnim wyprzedzeniem, ale powinno być jak najdoskonalsze na cały dzień.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.