Drużyna siatkarzy przygotowuje się do Mistrzostw Świata

23 lipca 2022 – 13:05

Argentyńska drużyna siatkówki mężczyzn, brązowi medaliści Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, wznowiła treningi po występie w Lidze Narodów (VNL) z myślą o Mistrzostwach Świata w Polsce i Słowenii, które rozpoczną się pod koniec sierpnia.

W drużynie prowadzonej przez trenera Marcelo Mendeza, który w międzynarodowych rozgrywkach zajął dziewiąte miejsce (przegrał w ćwierćfinale), w swoim składzie znalazł się młodociany zawodnik Pablo Gugardsev. Dobre czasy z Guaguas i Unicaja Almeria w hiszpańskiej Superlidze.

obraz.png

VNL nieobecny Facundo Conte i kapitan Luciano De Cecco – który dołączył do drużyny w trzecim meczu Ligi Narodów w Japonii – trenowali razem z innymi.

Drużyna została zaakceptowana przez UADE i będzie kontynuować treningi do Mistrzostw Świata od 26 sierpnia do 11 września.

obraz.png

Argentyna będzie częścią grupy F w Lublanie w Słowenii i zagra z Iranem 27 sierpnia (godz. 12:30 czasu lokalnego); 29 września (21:00) przeciwko Holandii i 31 sierpnia (18.00) przeciwko Egiptowi.

W pierwszym z nich drużyna weźmie udział w Memoriał Huberta Wagnera w Polsce, tradycyjnym turnieju organizowanym przez Fundację Wagnera, przeciwko Polsce, Serbii i Iranowi w połowie sierpnia.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.