Dunleavy wzywa do szczepień, ponieważ hospitalizacje z powodu COVID-19 pozostają wysokie, Alaska zgłasza 7 zgonów

Dunleavy wzywa do szczepień, ponieważ hospitalizacje z powodu COVID-19 pozostają wysokie, Alaska zgłasza 7 zgonów

Gubernator Mike Dunleavy wezwał więcej mieszkańców Alaski do zaszczepienia się przeciwko COVID-19, ponieważ stan zgłosił we wtorek siedem kolejnych zgonów związanych z wirusem, prawie rekordowe przypadki szpitalne i prawie 700 nowych przypadków w całym stanie.

Rozmawiając z dziennikarzami we wtorek rano w Juneau, Dunleavy powiedział, że jest dla niego jasne, że stanowy system opieki zdrowotnej ma trudności z zaspokojeniem popytu, a pracownicy służby zdrowia wybuchają.

„Zdecydowanie mają problemy z pojemnością szpitala. Byłem tam, byłem w dwóch szpitalach. Są ludzie, którzy pracują przez długie godziny i są ludzie, którzy odchodzą z pracy. To zmniejsza nasze możliwości” – powiedział.

Urzędnicy ds. zdrowia publicznego stwierdzili, że najlepszym sposobem, aby mieszkańcy Alaski mogli chronić siebie i innych przed COVID-19 oraz chronić pojemność szpitali, są zaszczepione.

Gorąco namawiam ludzi do zaszczepienia się. „Zdecydowanie ich do tego namawiam” – powiedział Dunleavy, który jest w pełni zaszczepiony – „Gubernator zalecał w przeszłości szczepionki przeciw COVID-19, ale Wypowiedział się również przeciwko obowiązkowi szczepień, Łącznie z Kompleksowy wymóg, który dotyczy dużych amerykańskich firm Zostało to niedawno ogłoszone przez prezydenta Joe Bidena.

Duże szpitale w Anchorage i Matt-Sue opisały niedobory personelu na poziomie kryzysowym i przeciążony system starający się zapewnić opiekę większej liczbie pacjentów z COVID-19 i pacjentów bez COVID. Tymczasem mniejsze szpitale w odległych społecznościach, nawet w miejscach, w których rozprzestrzenianie się wirusa jest niewielkie, Zmagają się z transportem ciężko chorych osób lub starają się o nie zadbać na miejscu.

„Chcemy się tylko upewnić, że kiedy ktoś musi iść do szpitala, czy to cukrzyca, problem z sercem, wypadek samochodowy – którakolwiek z tych rzeczy – czy wirus, otrzyma opiekę, którą wszyscy mamy. Spodziewaj się” – powiedział Dunleavy.

We wtorek zgłoszono 691 nowych przypadków, w tym 676 wśród rezydentów i 15 wśród nierezydentów. Wszystkie siedem nowo zgłoszonych zgonów miało miejsce niedawno i obejmowało trzech mężczyzn z Anchorage po pięćdziesiątce, dwóch po sześćdziesiątce i jeden po siedemdziesiątce, a także kobietę niebędącą Juno, która miała sześćdziesiąt lat. Od marca 2020 r. 451 Alaskan i 15 osób spoza stanu, które przebywały na Alasce, zmarło z powodu COVID-19.

Liczba przyjęć do szpitala z COVID-19 na Alasce nieznacznie spadła z rekordowo niskiego poziomu 210 zgłoszonych w poniedziałek do 202 zgłoszonych we wtorek po południu, według Dane kraju. Ponad połowa tych pacjentów była skoncentrowana w szpitalu w Anchorage, w tym 33 osoby korzystające z respiratorów.

Szpitale twierdzą, że te liczby prawdopodobnie zaniżają prawdziwy wpływ COVID-19, ponieważ nie obejmują niektórych długoterminowych pacjentów z COVID-19, którzy nie mają już pozytywnego wyniku testu, ale nadal wymagają opieki szpitalnej.

[Alaska’s COVID-19 hospitalizations are at pandemic highs. Here’s what that number really reflects.]

według Śledzenie New York Times Zaktualizowany we wtorek, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, Alaska odnotowała drugi najwyższy wzrost hospitalizacji z powodu COVID-19 wśród wszystkich stanów, na czele z tylko Dakotą Północną, która ma wskaźnik szczepień o pięć punktów niższy niż Alaska. We wtorek wskaźnik zachorowań na Alasce był trzecim najwyższym w kraju, za Tennessee i Kentucky.

W skali kraju liczba przypadków i hospitalizacji związanych z wysoce zaraźliwym wariantem delta wzrasta, przy czym najbardziej ucierpiały stany o typowo niskim wskaźniku szczepień. 64% wzrost liczby hospitalizacji na Alasce w ciągu ostatnich dwóch tygodni znacznie przekracza średnią krajową wynoszącą 8%.

Po zdobyciu tytułu najbardziej zanieczyszczonego stanu na początku tego roku, Alaska we wtorek Ranga 35 za osobę. Według stanu do wtorku 61,9% kwalifikujących się Alaskan otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 56,5% zostało w pełni zaszczepionych. dane.

Statystyki pokazują, że większość pacjentów z COVID-19 w szpitalach w całym stanie nie jest odporna. Według Alaska State Hospital and Nursing Home Association w ostatnim tygodniu sierpnia 81% hospitalizowanych pacjentów miało koronawirusa, a 85% pacjentów na oddziale intensywnej terapii nie otrzymało szczepień. 17 z 18 pacjentów z COVID-19 nie było zaszczepionych respiratorami.

Ponieważ oddziały intensywnej terapii i izby przyjęć na Alasce są przepełnione, przeciążone brakami personelu i ograniczoną przestrzenią łóżek, administracja Dunleavy opracowała niedawno przepisy mające pomóc szpitalom i innym placówkom medycznym w radzeniu sobie z pandemią COVID-19 poprzez złagodzenie przepisów stanowych dotyczących telemedycyny i opieki zdrowotnej pracownicy . Kontrole bezpieczeństwa.

to jest prawo Zmarł w poniedziałek w Izbie Reprezentantów Alaski Po utracie wsparcia ze względu na poprawkę, która uniemożliwiłaby szpitalom ograniczanie wizyt pacjentów.

W Betel w tym tygodniu wszedł w życie nowy nakaz szczepień, który wymaga, aby wszyscy pracownicy miasta zostali zaszczepieni do 27 września, z możliwymi wyjątkami dla osób z zastrzeżeniami religijnymi lub medycznymi.

Nowa polityka została podpisana w poniedziałek przez kierownika miasta Petera Williamsa, który powiedział, że miasto najpierw wypróbowało politykę regularnego testowania swoich pracowników, ale to wydawało się niewystarczające.

„Każdy może nosić ze sobą tego wirusa i móc go rozprzestrzeniać, zanim przejdzie przez testy” – powiedział.

Williams powiedział, że spodziewa się wycofania z polityki, ale zauważył, że te głosy są w mniejszości. Powiedział, że w mieście pracuje nieco ponad 100 osób, a tylko 17 jest nieszczepionych.

Dodał, że Bethel wdrożyła również autoryzację na używanie maski i zaoferowała 100 USD za zastrzyk COVID-19, starając się „być częścią opanowania tej sytuacji”.

nieco ponad 57% Z całej populacji Betel W pełni zaszczepione — powyżej średniej stanowej wynoszącej 47% wszystkich w pełni zaszczepionych mieszkańców Alaski.

[More than 440 Alaskans have died with COVID-19. We know little about them.]

Urzędnicy państwowi twierdzą, że ciągły wzrost liczby nowych przypadków prowadzi do zaległości w testowaniu i śledzeniu kontaktów, które to strategie są wykorzystywane do ograniczania rozprzestrzeniania się wirusa.

Od wtorku stanowy średni siedmiodniowy wskaźnik pozytywnych wyników testów – liczba pozytywnych testów spośród wszystkich podanych testów – wyniósł 9,1%, prawie rekordowo wysoki od początku pandemii. Urzędnicy ds. Zdrowia twierdzą, że wszystko powyżej 5% wskazuje na potrzebę dalszych testów.

Reporter Daily News, James Brooks, przyczynił się do powstania w Juneau.

To ewoluująca historia. Sprawdź ponownie dostępność aktualizacji.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *