Duplantis i Fraser-Pryce też błyszczą w Polsce

Pierwsza zmiana:

Chorzów (Polska) (AFP) – Dwa tygodnie po tytułach mistrza świata sportowcy Armand Duplantis i Shel-Anne Fraser-Pryce zwyciężyli w najbliższą sobotę na dziewiątym etapie rozgrywek obwodowych Diamentowej Ligi w Korso (Polska).

Na mokrym torze, przy zimnym (16°C) i deszczowej pogodzie, Duplantis wygrał skok o tyczce pokonując poprzeczkę 6,10 m, przed swoim rekordem świata o 11 cm, podczas gdy jamajski sprinter poprawił się do rekordu świata na 100 m. Rok (10,66).

Duplantis poprawił swoje 6,10 m w trzeciej próbie. Cudowny Szwed potwierdził swoją doskonałą dynamikę po najlepszym momencie swojego życia na Mistrzostwach Świata w Eugene, gdzie pod koniec lipca zawiesił złoto świata z rekordem świata (6,21 metra).

„Jestem zadowolony z moich zawodów. Przekroczyły moje oczekiwania. Nie sądziłem, że będę mógł skakać wyżej. Niewiele jest miejsc, w których w takich warunkach można przejść powyżej 6,10 m” – powiedział niepokonany Duplantis. Jego rekord świata.

„Gdyby warunki były dobre, tak, spróbowałbym tego” – wyjaśnił.

22-latek „Mondo” wyrównał rekord spotkania Francuza Renauda Lavillenie (5,91 m) z 2017 roku.

Duplantis skupia się teraz na Mistrzostwach Europy w Monachium (15-21 sierpnia), gdzie spróbuje zapewnić sobie dominację w skoku o tyczce.

Imponujący weteran

W wieku 35 lat Shelly-Anne Fraser-Pryce nadal pości w niedzielę. Weteranka z Jamajki zmniejszyła swój rekord świata w 2022 roku o setną pozycję w finale Pucharu Świata Eugene.

Na spotkaniu wyprzedziła Amerykankę Alię Hobbs (10.94) i Marie-Josie Tha Lou z Wybrzeża Kości Słoniowej (11.00).

35-letnia Fraser-Pryce będzie rywalizować na swoim drugim biegu na 100 metrów w Diamentowej Lidze 2022 po Paryżu w czerwcu.

W Polsce przebywał sześć setnych lat swojego najlepszego czasu w karierze (10,60), który ustanowił 26 sierpnia 2021 r. w Lozannie (Szwajcaria).

„W zeszłym roku czułem dużą presję. Postanowiłem bardziej cieszyć się tym sezonem. To niesamowite, że jestem tak konsekwentny” – powiedział Fraser-Pryce.

Na mistrzostwach świata w Eugene pokonała Jamajkę Shericę Jackson (10,73) i mistrzynię olimpijską Elaine Thompson-Herę (10,81).

Fraser-Pryce pięć razy w swojej karierze zdobyła tytuł mistrza świata na 100 metrów. Na tym dystansie zdobył także dwa złote medale na igrzyskach olimpijskich (2008 i 2012).

Sherika Jackson z Jamajki wygrała 200 m kobiet (21,84), a Trayvon Brommel (9,95) wygrał 100 m mężczyzn.

Zwycięstwa w Ameryce Łacińskiej na zawodach przypadły mistrzyni świata Brazylii Alison dos Santos w biegu na 400 m przez płotki z rzutu 47,80 m oraz Kubańczykowi Andy’emu Díazowi w trójskoku z rzutu 17,53 m.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.