Dusk, proeuropejski, który wysłał reklamodawców „Brexit” do piekła

Donald Tusk, lider głównej polskiej opozycyjnej platformy obywatelskiej. / Afp

Lider serwisu Obywatelskiego prowadzi wojnę przeciwko władzy wykonawczej PiS, której obwinia za napięcia z Brukselą oraz nadużywanie władzy i politykę korupcyjną

Wiemy, dlaczego chcą wyjechać (UE); Naruszenie zasad demokratycznych bez kary. W ten sposób Donald Tusk, lider głównej polskiej opozycji obywatelskiej, zaatakował rząd z Fortu Warszawa podczas jednej z niedzielnych masowych demonstracji. Były szef Rady Europejskiej, który spędził siedem lat w Brukseli i był jednym z liderów wojny z Brexitem, odkąd Julio zdecydował się na powrót w zeszłym miesiącu, wzniósł flagę bitwy w Polsce bez marginesów integracji i europeizmu. Wskazał na „sto procent” dla polityki krajowej.

Jest w pełni zaangażowana w architektoniczny koniec radykalnej konserwatywnej partii PiS w cieniu Jarosława Kaczyńskiego, która ma niezwykłą historię naruszeń praw (LGTBI, kobiet, wolności prasy), kontroli sądowej i wielu innych spraw korupcyjnych. Nadużycie władzy dotknęło jej przywódców (w tym Kaczyńskiego) dwa lata temu.

Zmierzch (1957), lider Europejskiej Partii Ludowej, formalnie powrócił na tron ​​Platformy Obywatelskiej w lipcu ubiegłego roku. Zrobił to, potępiając „złą” partię rządzącą; Słowo zgodne z tą odpowiedzią – „Ciekawe, gdzie w piekle skończą ci, którzy promują Brexit” – rozpoczęło polityk na jednym z najważniejszych etapów negocjacji, by opuścić Wielką Brytanię.

Dusk był wówczas najbardziej aktywnym facetem na Twitterze, który trafiał na pierwsze strony gazet dzięki wiadomościom na żywo i od czasu do czasu gościł Europejski Szczyt z muzyką do filmów akcji (w stylu „Armageddon”). Kiedy przejął go w listopadzie 2019 roku, jego następca Charles Michael powiedział: „Przynajmniej na początku mogę być bardzo ostrożny w swoich tweetach.

Cel jedności

Ten absolwent historii Uniwersytetu Gdańskiego, który początkowo był związany z ruchem „Solidarności”, a także pracował jako dziennikarz, zwyciężył w 2014 roku jako szef Agencji Koordynacyjnej Państw UE Herman van Rompuy. „Kiedy proszą mnie o zdefiniowanie w kilku słowach dwóch kadencji Przewodniczącego Rady Europy, zawsze bez wahania odpowiadam tylko jedną odpowiedzią: „Jedność”, „Motyw wiodący”, praca, prawie moja pasja, zaczynając od tego அவர் Tak układa swoje życie w biurze .

Po szarej ścieżce w polityce pod kontrolą Borysa Budki osiągnął tę „jednostkę” jako jego „wybawca” (teraz we wnętrzu). Jego szybka i potężna dialektyka pozwala ożywić Platformę Obywatelską, która kontrolowała kraj już w latach 2007-2014. Określa również zamiar wymuszenia zmiany elektoratu przed wyznaczonym terminem kolejnego spotkania z wyborami. 2023.

Dusk chce zostać ponownie wybrany na premiera Polski i jest zaangażowany w możliwą wojnę przeciwko Polexitowi, czemu rząd zaprzecza, nie popiera sondaży (88% prawników polarnych jest w UE, a tylko 7% z zadowoleniem przyjmuję odejście) Nie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *