Dusk rezygnuje z przewodniczenia Europejskiej Partii Ludowej, aby powrócić do polskiej polityki

Madryt, 4 lipca. (Prasa Europa) –

Były przewodniczący Rady Europejskiej i były premier Polski Donald Dusk zrezygnował w niedzielę z kierownictwa Europejskiej Partii Ludowej i ogłosił zamiar powrotu do krajowej polityki.

„Podjąłem decyzję o powrocie do polskiej polityki” – powiedział Dusk na konferencji prasowej w niedzielę, wyjaśniając, że w najbliższych miesiącach rozpocznie się proces transformacji, największej europejskiej formacji w parlamencie. Według Bloomberga.

W sobotę Zmierzch został jednogłośnie wybrany przewodniczącym głównej opozycyjnej Platformy Obywatelskiej. 64-letni Dusk został wybrany na zakończenie zjazdu partyjnego w stolicy kraju, Warszawie. Zmierzch zaakceptuje tymczasowe przewodnictwo partii.

Zmierzch zastąpił Borysa Budkę, który zrezygnował, zanim Zmierzch mógł wygodnie wrócić. Były premier Jarosław Kaczyński w swojej mowie akceptacyjnej udowodnił, że jest liderem gotowym do pokonania konserwatywnego Prawa i Sprawiedliwości (PIS) i jego „czarnej bestii” w polityce krajowej.

„Zło panuje dziś w Polsce, gdzie Bais walczył przeciwko Unii Europejskiej, Niemcom i Czechom i wyalienował kraj z obecnej administracji USA po dokonaniu głupiej inwestycji politycznej w byłego prezydenta (Stany Zjednoczone). Donalda Trumpa” – Tusk ubolewał w raportach.

Kaczyński wyraził wrogość do zadania i powrót do polityki krajowej. „O ile wiem, jego stanowisko nie jest co najmniej głęboko zakorzenione. A już wiemy, że jego brak zainteresowania ciężką pracą nie podoba się wszystkim, którzy skupiają się na Niemczech” – skomentował. Do Gazety Polskiej.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *