DVD – Aktualności – Polska: Silna przyjaźń

Polska: Silna przyjaźń

10 lutego 2021 r. 45 żołnierzy 297. Regionalnej Grupy Wsparcia i innych sekcji z Base Camp Pavits zostało zaproszonych do odwiedzenia Bazyliki Matki Bożej Lychee w Polsce, jednego z największych kościołów w Polsce.

Żołnierze mieli okazję poznać historię bazyliki i zwiedzić meczet kolegiacki, w którym znajdują się 500 lat cennych polskich artefaktów. Patrick Cassus, kierownik muzeum, wyjaśnił głęboką historię dzieła sztuki.

Cassus i inni przewodnicy muzealni poprowadzili wojska na zaplecze i przedstawili wspólną historię Stanów Zjednoczonych i Polski.

Rozmawiali o dwóch słynnych generałach, którzy pomogli Stanom Zjednoczonym podczas wojny o niepodległość. Kazimierz Bulaski, zwany „ojcem kawalerii amerykańskiej”, zginął podczas oblężenia Savannah. Dzisiaj Illinois uznaje „Cosmir Bulaski Day” za legalne święto państwowe w pierwszy poniedziałek marca.

Drugim generałem był Tadius Kościuszko. Podczas wojny o niepodległość Kościuszko pomógł West Point w budowie twierdz i stał się mózgiem zwycięstwa w bitwie pod Saratogą. Twierdził, że należy założyć amerykańską szkołę wojskową dla oficerów, która później stała się znana jako West Point.

Po prezentacji głównej adiutant Casima zabrał oryginał Deklaracji Niepodległości Polski i pokazał go żołnierzom.

Ta grupa mogła dotykać i manipulować brytyjskimi mieczami z czasów rewolucji amerykańskiej. Weterani poruszali się delikatnymi gestami i robili zdjęcia artefaktów, korzystając z przedstawionej im historii.

„Widać było, jak zintegrowana była historia Polski i Stanów Zjednoczonych” – powiedział SBC. Delaney Bletch, analityk ds. Wywiadu przydzielony do 297. RSG. „Niezwykła znajomość historii zbiorowej to fascynująca rzecz. Fascynujące jest zapoznanie się z historycznym partnerstwem między Polską a Stanami Zjednoczonymi od początku istnienia Stanów Zjednoczonych. Daje wgląd i głęboki sens naszej pracy w Polsce.”

Historia, która zaskoczyła większość 297 żołnierzy RSG, jest taka, że ​​podczas wojny polsko-radzieckiej (1919-1921) amerykańska kapitan Marion C. Cooper zgłosił na ochotnika ośmiu pilotów do pomocy Polsce w walce z Sowietami. Zostali przydzieleni do 303 Armii Kościuszki. Jednym z motywów Coopera stojących za pomaganiem Polsce była praca z jego dziadkiem, Johnem Cooperem, podczas oblężenia Savannah pod Kazimierzem Bulaskim, którego uważał za przyjaciela.

Opłata dla pracowników NCO 297. Jennasi Pundia wiedziała, że ​​Stany Zjednoczone i Polska są bliskimi sojusznikami. Jednak podczas trasy dowiedziała się, że sojusz był wcześniejszy, niż wiedziała.

„Byłem zdumiony, widząc tę ​​wspólną historię, która wzmocniła moje pozytywne uczucia na temat Polski, ponieważ dramatycznie wpłynęliśmy na swoje zasady” – powiedziała Puntia.

Szczera gościnność dla tej grupy pracowników muzeum jest doskonałym przykładem na to, jak udało się zdobyć rozmieszczenie 297. RSG w Polsce. Od czasu wylądowania 297. RSG w Polsce, Polacy byli łaskawi i chętni do dzielenia się swoją historią i kulturą, a także historią dzieloną przez oba kraje.

Od pierwszego przybycia 297. RSG, burmistrz Bowitz, Jacob Quid i jego pracownicy okazali współczucie i wsparcie dla naszej wspólnej misji zapewnienia bezpieczeństwa Polsce i Europie. Na 297. platformie ruchu do przodu RSG11 burmistrzowie i ich pracownicy okazali równą litość.

Przedstawicielka Powitsa ds. Public relations, Monica Andreezevska, powiedziała, że ​​praca ze społecznością i 297. dowódcą RSG oraz relacje z personelem były niesamowite.

Robert Chekorovsky, dyrektor kultury Powitz, był uważnym gościem 297 żołnierzy Pavitza i bazy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy Czechowski wezwał wojska na szereg wydarzeń kulturalnych, które wzmocniły stosunki polsko-amerykańskie. Najważniejsze to koncert celtycki i spacer Pavitza, podczas którego Czechowski przedstawił historyczne sprawozdanie z miasta i jego zabytków. Chekorovsky doradził żołnierzom, gdzie najlepiej odpocząć i zrelaksować się nad pięknym jeziorem na plaży.

Jednym z działań, które będzie miało trwały wpływ, jest stworzenie muralu Lake Pavits. Żołnierze z Base Camp Bowitz połączyli siły z polską społecznością, aby namalować mural przedstawiający naszą wspólną historię, wartości, cele i zaangażowanie w bezpieczeństwo Polski.

Kolejnym punktem kulminacyjnym była współpraca polskiego pastora morskiego kapelana Zelinka z 297. Kapelanem Pyungo Kim, która zacieśniła więzi kulturowe i religijne między dwoma krajami. Pamiętnym wydarzeniem było obchody Dnia Wojska Polskiego, które z miłością gościł kapelan Zelinek w Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Cyklinie. W tym dniu Kapelan Zelinek i Kapelan Bingo Kim modlili się za siły polskie i amerykańskie. Po nabożeństwie recytowała wschodząca gwiazda 12-letnia pianistka Antonina Valisveska. Wykonywał utwory Friedricha Soapa, o którym wiadomo, że grał w tej samej sali balowej.

297th RSG „Czas spędzony z 297. RSG był wspólną wojną z niewidzialnym wirusem wroga. Ograniczało to tworzenie naszych bliskich relacji. Jednak nabożeństwo chrześcijańskie, nabożeństwo pożegnalne i plany na przyszłość zostały nagrane dla polskiej telewizji z udziałem Kościoła amerykańskiego ”.

Żołnierze 297. RSG wspierali społeczność, w tym pomagając upośledzonym dzieciom w lokalnych sierocińcach. Odwiedzili „Ośrodek Wychowania Specjalnego Kongregacji Nauki Wiary Sióstr Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gnisnow”.

Anna Saida i Makorsatta Saida-Biosak pomagali w organizacji wizyty żołnierza w sierocińcu, a także pracowali jako tłumacze podczas wizyt. Magorzata Ssida-Passak, który był prawnikiem, był instrumentem inspiracji do wezwania żołnierzy do bazyliki i dołączył do żołnierzy w trasie.

„Tworzenie dobrych i trwałych relacji między Polską a Stanami Zjednoczonymi jest bardzo ważne” – powiedział Szyda-Błaszak. Wspólna historia naszych dwóch krajów rozpoczęła się w czasie, gdy Stany Zjednoczone walczyły o swoją niepodległość. Fundamentem tej historii są wspólne polsko-amerykańskie stosunki wojskowe. Ojcowie założyciele Stanów Zjednoczonych rozpoczęli klasyczną część naszej historii, wraz z niektórymi z najwybitniejszych ówczesnych dowódców amerykańskiej armii, a także z największymi sportowcami naszego narodu polskiego, Kazimierzem Punaskim i Tadeuszem Kościuszką.

„Lekcja historii w Muzeum Bazyliki w Licheniu jest świadectwem wyjątkowo mocnych i solidnych fundamentów polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej. Historia naszych dwóch krajów trwa i rozwija się na naszych oczach. Jestem bardzo dumny i dumny z udziału w kurs z żołnierzami amerykańskimi ”.

„Wycieczka do Bazyliki była kulturowym i historycznym zaangażowaniem oraz pomogła zbudować morale i odporność żołnierzy” – powiedział kapelan Kim. „Żołnierze mieli możliwość doświadczenia tradycji innej grupy wyznaniowej w wyjątkowej konstrukcji bazyliki”.

Po wielkiej gościnności, jaką 297. RSG okazała swoim polskim gospodarzom, nasuwa się pytanie. Co tworzy dobre przyjaźnie? Britannica.com definiuje sojusz jako „formalne porozumienie między dwoma lub więcej państwami w celu wzajemnego wspierania się podczas wojny”.

Aby uzyskać inną definicję, nasz prokurator generalny, kpt. Carol A. Zapytaliśmy Holly, co decyduje o dobrej przyjaźni.

„Zdefiniowałbym dobrą przyjaźń, w której ktoś chce budować relacje oparte na zaufaniu i odpowiedzialności, gdzie obie strony zapewniają możliwości rozwoju i nauki, jednocześnie wzmacniając zaufanie do innych”. Powiedziała Holly. „Razem się podnosimy. Wymaga to ciągłego inwestowania czasu i zasobów oraz chęci przyznania się do błędów lub niewłaściwego postępowania oraz modyfikowania tego, co jest potrzebne do kontynuowania związku. ”

297. czas w Polsce, 297. żołnierzy RSG spojrzy wstecz na wycieczkę do Bazyliki i inne wydarzenia, którymi podzielił się Polak i wojsko, jako cenne chwile spędzone z polskimi sojusznikami.

Data wykonania: 02.28.2021
Data wydania: 28.02.2021 18:12
Identyfikator artykułu: 390157
Lokalizacja: POWIDZ, PL

Wyświetlenia sieci: 20
Pliki do pobrania: 0

Domena publiczna

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *