Dwa czerwone obiekty między Marsem a Jowiszem mogą wyjaśnić, jak powstał Układ Słoneczny

Mariella Moon

Grupa naukowców Odkryć Dwa niezwykle czerwone obiekty w pas asteroid Pomiędzy Jowiszem a Marsem mogły pochodzić gdzieś dalej w Układzie Słonecznym. Obiekty te – zwane 203 Pompeja i 269 Justitia – są bardziej czerwone niż najbardziej czerwone znane obiekty w pasie asteroid i mogły migrować w region poza Neptunem. Jeśli to prawda, mogą one zapewnić wgląd w chaos wczesnego Układu Słonecznego i sposób, w jaki powstał układ słoneczny, jaki znamy dzisiaj.

Zespół kierowany przez Sunao Hasegawę z JAXA zidentyfikował obiekty poprzez obserwacje zebrane w Infrared Telescope Facility i Seoul National University Astronomical Observatory, zgodnie z opublikowanym artykułem. takie jak New York Times Wskazuje, że większość obiektów w wewnętrznym Układzie Słonecznym ma tendencję do odbijania niebieskiego światła, ponieważ są one pozbawione materii organicznej lub zawierają bardzo mało materii organicznej. Jednak obiekty z zewnętrznego Układu Słonecznego, takie jak Pas Kuipera, wydają się być bardziej czerwone. Dzieje się tak, ponieważ zawierają dużo materii organicznej, takiej jak węgiel i metan, które prawdopodobnie były budulcem naszej planety. Jak wiecie, pas Kuipera to obszar rozciągający się od orbity Neptuna, gdzie można znaleźć pozostałości po powstaniu naszego Układu Słonecznego.

Gdyby Bombega i Justetia rzeczywiście były przeszczepami spoza Natury, posłużyłoby jako dowód na hipotezę, że niewielka część asteroid między Jowiszem a Marsem pochodzi z Pasa Kuipera. Poparli również zestaw teorii, zwany Pięknym Modelem, o tym, jak nasze gazowe olbrzymy osadzają się na swoich orbitach. Model z Nicei mówi, że nasze gigantyczne planety uformowały się tak blisko Słońca, że ​​niestabilność zmusiła Neptuna, Urana i Saturna do ruchu na zewnątrz, a Jowisza do wewnątrz. To wydarzenie spowodowałoby, że asteroidy bogate w materię organiczną rozproszyłyby się i poruszały wokół Układu Słonecznego.

Oczywiście potrzeba więcej obserwacji i dowodów, aby móc udowodnić, że oba ciała pochodzą z pasa Kuipera. Dobrą rzeczą jest to, że ponieważ pas planetoid jest o wiele bliżej nas niż Neptun, dotarcie do nich zajęłoby statkom kosmicznym mniej czasu, gdyby ziemskie agencje kosmiczne zdecydowały się wysłać sondę, aby dokładniej je zbadać.

Wszystkie polecane przez Engadget produkty są starannie dobierane przez naszą redakcję, niezależnie od firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *