Dwa szkielety dinozaurów zostaną sprzedane na aukcji w Nowym Jorku

Nazwany Nessie, na cześć słynnego szkockiego potwora z jeziora, ten rzadki gatunek morskiego gada plezjozaura jest wyceniony na około 600 000 do 800 000 USD, co stanowi znaczny wzrost w porównaniu z 456 000 USD zapłaconymi w 2010 roku w Paryżu, na innej aukcji zorganizowanej przez Sotheby’s.

Według katalogu domu aukcyjnego pochodził wówczas ze starej kolekcji prywatnego niemieckiego muzeum.

Odkryty w 1990 roku w Blockley w Gloucestershire (Wielka Brytania) zachowało się „około 75%” szkieletu, co według Cassandry Hutton, szefowej działu nauki i kultury popularnej w Sotheby’s, jest uważane za „nadzwyczajne”.

Ze swoją długą szyją plezjozaury były kojarzone we współczesnej kulturze z potworem z Loch Ness, legendarnym stworzeniem ze szkockiego folkloru, mimo że teoria ta została obalona przez naukowców.

Zostanie sprzedany przez Sotheby’s 26 lipca w Nowym Jorku wraz z innym szkieletem, Ptenarodonem, latającym gadem o rozpiętości skrzydeł do sześciu metrów i szacowanym na 4 do 6 milionów dolarów.

Dinozaury są stałymi gwiazdami aukcji. Rekordem sprzedaży jest Tyrannosaurus rex, który sprzedano w 2020 roku za 31,8 miliona dolarów.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *