Dwóch argentyńskich rabinów przekazuje 100 000 dolarów ukraińskim uchodźcom w Polsce

Rosyjska inwazja na Ukrainę rozpoczęła się miesiąc temu, a ponad cztery miliony uchodźców uciekło już z centrum wojennego. W tym ważnym dla Ukraińców kontekście, często sąsiadom, PolskaSieć rabinów amerykańskich Pojedzie do Krakowa i Warszawy w celu przekazania darowiznTo jest za dużo 100 000 $.

Inicjatywa ta wyrosła ze zbiorowej idei rabina Fabian ScornickVicente Lopez ze społeczności Lamroth Hagol w Buenos Aires oraz Guido Cohen, argentyński rabin prowadzący społeczność żydowską Aventura Turnberry w Miami. Obaj wyruszą w podróż w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia Centrum społeczności żydowskiej w Krakowie, zamieszkiwane przez ponad 5000 Ukraińców.

Wścieklizna Guido Cohen (Aventura Turnbury Jewish Center, Miami) i Fabian Scornick (Lamroth Hagol, Vicente Lopez)

„Delegacja” Króliki z Ameryki Łacińskiej i Ameryki. W niedzielę jedziemy do Krakowa i spędzimy trzy dni w Polsce. Inicjatywę podjął rabin ze Stanów Zjednoczonych i wszyscy jesteśmy częścią latynoamerykańskiej sieci rabinów z Meksyku, Chile i Brazylii ”- powiedział rabin Schornick. Naród.

Celem wyjazdu było odwiedzenie dwóch domów kultury dla uchodźców ukraińskich. Chodzi o to, aby przekazać dużą darowiznę w wysokości co najmniej 100 000 $. Pieniądze zebrane w Stanach Zjednoczonych trafią stamtąd do Polski. Ponadto przewożą artykuły medyczne i higieny osobistej.

Społeczność żydowska w Krakowie dostarcza tysiące ukraińskich uchodźców
Społeczność żydowska w Krakowie dostarcza tysiące ukraińskich uchodźcówTwitter / JCCKraków

„W zasadzie jesteśmy związani ze społecznościami na Ukrainie i w krajach sąsiednich od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji” – podkreślił rabin Lamroth Hakol: „Ważną rzeczą jest wspólna praca i przywrócenie koncepcji narodu”. Dołączamy bez rywalizacji tylko z zamiarem niesienia pomocy potrzebującym”.

Rabin Schornick powiedział, że w ramach tej podróży pomocy społecznej starają się zbliżyć do rzeczywistości atakowania uchodźców, aby mogli zapewnić pomoc materialną, a także wsparcie duchowe. „Chcemy ich spotkać, kontrolować, słuchać i dowiedzieć się, jak uciekli i jak będą kontynuować.. Przynieście tu historie i zmobilizuj ludzi w kraju, aby oni też mogli współpracować ”- wyjaśnił.

Krakowskie Centrum Społeczności Żydowskiej od początku wojny na Ukrainie otrzymało liczne darowizny
Krakowskie Centrum Społeczności Żydowskiej od początku wojny na Ukrainie otrzymało liczne darowiznyTwitter / JCCKraków

Jest także duchowym przywódcą Buenos Aires Kościół powinien uczestniczyć w ruchu jedności w Polsce”. „Rozmawiałem z biskupem San Isitro, prałatem Oscarem Ojią, więc kościół tam jest. On pobłogosławi obraz. Przekażemy go Polsce, ponieważ był w kontakcie z tamtejszymi kościołami.

Do marcaPolska przyjęła ok. 1,8 mln uchodźców, z czego 140 tys. uciekło do Krakowa.. Jonathan Ornstein, dyrektor Gminy Żydowskiej ds. Darowizn, skomentował w oświadczeniu dla mediów. Żydowskie wiadomości: „Nasza grupa społeczna i wolontariusze są w pełni skoncentrowani na pomocy dotkniętym wojną Żydom i nie-Żydom w Polsce i na Ukrainie”.

Ukraińscy uchodźcy przybywający do Krakowa, Polska
Ukraińscy uchodźcy przybywający do Krakowa, PolskaŚwiergot

Obecnie miejsce to służy jako punkt zbiórki i dystrybucji żywności, leków, produktów zdrowotnych, zabawek i odzieży każdego dnia tygodnia. Około 500 Ukraińców przychodzi codziennie po to, czego potrzebują.

„Nawiązaliśmy sojusz z czterema lokalnymi organizacjami wolontariackimi i prowadzimy punkt informacyjny z osobami mówiącymi po ukraińsku, którzy zapewniają pełne szkolenie w zakresie usług społecznych” – powiedział Orenstein.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.