Dwóch gigantów gier wideo staje naprzeciw siebie w kwestii przyszłego biznesu

Związek pomiędzy PlayStation i Xbox To były lepsze czasy. W ciągu ostatnich dwóch tygodni obie firmy były świadkami kilku publicznych starć bezpośrednio związanych z porozumieniem osiągniętym przez tę ostatnią, należącą do Microsoftu, dotyczącą przejęcia Aktywacjafirma stojąca za franczyzami, takimi jak Call of Duty.

Obecnie transakcja, ogłoszona z wielkimi fanfarami na początku 2022 r., jest dokładnie badana przez brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA), który „dogłębnie” bada, czy przejęcie może zagrozić konkurencji na rynku. . Coś z Xboksa kategorycznie zaprzecza, jednocześnie oskarżając go przeciwko PlayStation, firmie, która ją oskarża Miało to negatywny wpływ na rozwój badań.

Zasadniczo największym zmartwieniem PlayStation jest to, że dzięki przejęciu Activision Xbox będzie mógł zapobiec dalszemu dotarciu na konsole kolejnej serii Call of Duty, niezwykle popularnej serii.

„Sony znacznie wyolbrzymia znaczenie Call Of Duty i ignoruje jego widoczną zdolność do konkurencyjnego reagowania. Ma zdolność dostosowywania się i konkurowania. Gracze ostatecznie skorzystają z tej zwiększonej konkurencji i wyboru „, stwierdza Xbox w dokumencie udostępnionym przezbranża gier.

tryskająca wojna

Ostatnie zakupy od Bethesda s Aktywacja Za dziesiątki miliardów dolarów odpowiada plan Xbox, aby promować jak najwięcej „Netflix dla gier wideo” GamePass. Subskrypcyjna platforma gier zawiera ponad sto gier na wysokim poziomie, w tym wersje opracowane przez własne studia Microsoftu od dnia ich premiery. Wśród nich najnowsi orędownicy eposów, tacy jak Witam Również obowiązek.

Innymi słowy, za nieco ponad dziesięć euro miesięcznie „gracz” ma do wyboru ogromny wybór gier. Niczego nie kupujesz, możesz tylko wypożyczyć dostęp do treści. Dokładnie to samo, co dzieje się, gdy wynajmujesz platformy takie jak Prime Video lub hbo max.

Obecnie Game Pass ma ponad 25 milionów użytkowników, znacznie więcej niż PlayStation było w stanie uchwycić w tamtym czasie za pomocą PS Now, nieistniejącego odpowiednika usługi, która Teraz został odbudowany Aby przyciągnąć więcej graczy.

„W końcu płacenie za usługi okazuje się być kierunkiem do zrobienia, jak widzieliśmy w filmach i serialach. Xbox przeszedł długą drogę dzięki Game Pass i teraz dostosowuje Playstation. Przechodzimy do nowego modelu biznesowego ”, wyjaśnia John Cortázar, dyrektor generalny studia deweloperskiego gier wideo Hiszpan w rozmowie z ABC zadowolenie.

blokada na PS

Dzięki Game Pass użytkownik może grać w gry Xbox bez konieczności posiadania konsoli specyficznej dla marki. Możesz nawet mieszać przyciski z telefonem komórkowym lub tabletem. Według informacji Toma Warrena, dziennikarza The Verge, firma chciała również wykorzystać sztuczkę Call of Duty, aby móc przenieść swoją platformę na konsole PlayStation. Japońska marka odmówiła.

„Ponieważ wszystkie gry wideo dostępne w ramach Game Pass można kupić, gracze PlayStation będą nadal mogli kupować Call of Duty na PlayStation. W ten sposób będą nadal kosztować mniej niż zakup nowego Xboxa” – czytamy w udostępnionych dokumentach. przez Warrena. Firma potwierdza również, że zamierza chronić zyski, które osiąga z emisji.

Oznacza to, że w przeciwieństwie do Xboksa, PlayStation nie umieszcza swoich wiadomości w usłudze „streaming” od tego samego dnia, w którym trafia do sklepów. Użytkownik, który chce (i chce grać) dalej Bóg wojny, który przyjeżdża już za dwa tygodnie, będzie musiał nadal płacić 70 euro. Co w nim znajdziesz PlayStation Plus Są to tytuły, czy to należące do nich, czy do firm zewnętrznych, które od kilku lat krążą po ulicach.

Call of Duty to nie tylko gra

dla Playstation Wezwanie do służby To nie tylko przywilej. Z roku na rok nowa saga Preachers of the War jest jednym z bestsellerów na ich konsolach. I na pewno tak będzie nadal; Przynajmniej do 2027 roku, czyli do wygaśnięcia obecnej umowy z Activision, firmą, która zgodnie z oczekiwaniami w najbliższych miesiącach stanie się częścią Microsoftu.

W dokumentach udostępnionych przez „Eurogamer” PlayStation w sierpniu zeszłego roku wskazało organom ds. konkurencji w Brazylii, że Call Of Duty jest „niezbędną grą” dla firmy: „Jest tak popularna, że ​​wpływa na wybór konsoli przez użytkowników i jej sieć lojalnych użytkowników jest tak zakorzeniony, że nawet gdyby konkurent miał budżet na opracowanie podobnego produktu, nie byłby w stanie z nim konkurować”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.