Dwóch nauczycieli Salinas uczy ukraińskich uchodźców w Polsce – KION546

Dwóch nauczycieli Salinas uczy ukraińskich uchodźców w Polsce – KION546

Salinas, Kalifornia. (KMUV-TV) – Okręg szkolny Salinas Union High School (SUHSD) ogłosił, że dwie nauczycielki z ich okręgu szkolnego dołączą do grupy nauczycieli ze swojego okręgu szkolnego w dwutygodniowej wycieczce do Polski, aby uczyć ukraińskich uchodźców.

Według SUHSD, nauczycielka gimnazjum w Waszyngtonie Gabrielle Devilla i nauczycielka liceum Alisal Patricia Matulas Mason będą dwoma z 15 pedagogów z całego kraju, którzy będą uczestniczyć w akcji humanitarnej.

Patricia Mattulas była dziś rano na lotnisku przygotowując się do wyjazdu do Polski.

„Jestem podekscytowany możliwością zaangażowania się i pomocy w naszym programie AFT w Polsce” – powiedział Mason, 30-letni nauczyciel-weteran, który nauczał w Alisal High School przez ostatnie 12 lat.

„Moja babcia jest Polką, a dziadek Litwinem. Moja prababcia była żydowską położną w Suwałkach w Polsce. Mam setki dalekich krewnych w Polsce i na Ukrainie. Podróżowałam po Europie Wschodniej i Rosji. Jestem dumny. To część mojego dziedzictwa. I mojej kultury i w każdy możliwy sposób. Bardzo się cieszę, że mogę tam pomóc. Dziękuję za danie mi tej wspaniałej możliwości – dodał autor.

Według SUHSD, dwójka nauczycieli będzie uczyć angielskiego na obozie letnim koordynowanym przez Fundację Kościuszkowską, NATAN Global Disaster Relief i Fundację Folkowisko.

„Jestem przepełniony wdzięcznością za możliwość reprezentowania mojej społeczności i Stanów Zjednoczonych przez Narodową Federację Nauczycieli, AFT” – powiedziała Devilla, która uczy przedmiotów ścisłych w Washington High School. Nie mogę się doczekać, aby po powrocie podzielić się moją wiedzą i doświadczeniami ze wszystkimi”.

Amerykańska Federacja Nauczycieli poinformowała, że ​​obóz koncentruje się na pomocy ukraińskim dzieciom wysiedlonym ze szkół przez wojnę. Zajęcia będą oparte na projektach, zajęciach na świeżym powietrzu, nieformalnym zanurzeniu w języku angielskim i tworzeniu poczucia znajomości.

Codzienne zajęcia obozowe zapewniają dzieciom skoncentrowane społecznie i emocjonalnie, wzbogacające i zabawne doświadczenia, które pomagają im radzić sobie z wojną wokół nich.

W skład delegacji wejdą nauczyciele z Kalifornii, Florydy, Illinois, Massachusetts, Missouri, Nowego Meksyku, Nowego Jorku, Ohio i Wisconsin.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *