Dyachenko, rosyjski tenisista wykluczony przez linie lotnicze z powodu wojny między Rosją a Ukrainą

Dyachenko, rosyjski tenisista wykluczony przez linie lotnicze z powodu wojny między Rosją a Ukrainą

Na sport wciąż wpływa wojna między Rosja I Ukraina. Co tydzień pojawiają się nowe przypadki, dotykające obie strony. Niepowstrzymana seria sytuacji, które raz po raz narażają sportowców na niebezpieczeństwo w zmaganiach, które ciągną się od ponad roku i nic nie wskazuje na szybkie zakończenie.

gracz Witalij Dyaczenko Przeżył w swoim ciele konsekwencje wojny pomiędzy Rosja I Ukraina. Tenisista, uplasował się na 250. miejscu zestawienia Związek Zawodowych Tenisistówwidzieli, jak odmówiono mu możliwości gry w turnieju z powodu zakazu linii lotniczych podczas podróży.

Dyachenko próbował latać z polską firmą bardzo z Kair Do Korsykapo przejściu Warszawa I Ładnie – dobrzezagrać w turnieju. Jednak linia lotnicza nie pozwoliła jej wejść na pokład samolotu ze względu na jej rosyjski status. Z tego powodu eksplodował w ich sieciach społecznościowych. Aby opowiedzieć swoją historię, wyjaśniła: „Dzisiaj Lotte zabroniła mi jechać na kurs na Korsyce tylko dlatego, że mam rosyjski paszport”.

[La caída de Raducanu: de su hazaña en el US Open y codearse con Hollywood a su ruidoso adiós a Madrid]

To spowodowało ponowne otwarcie nowej kontrowersji. Jednak firma poparła zakaz, zauważając, że „thedowcipny Przepisy wprowadzają ograniczenia w przekraczaniu niektórych granic i lotnisk w stosunku do obywateli rosyjskich podróżujących spoza strefy Schengen.

Nowe kontrowersje w sporcie i tenisie z powodu wojny na Ukrainie iw Rosji. Nowy epizod rozkwita z powodu wysokich napięć między dwoma krajami, takich jak wcześniejsze zawetowanie igrzysk olimpijskich Wołodymyr Zełenski Lub ataki między graczami na arenie kobiet.

Vitalia Dyachenko podczas turnieju.

AFP7 / Europa Press

Są zakazane ze względu na narodowość

Jednym z dużych problemów, z jakimi borykają się ostatnio rosyjscy i białoruscy sportowcy, jest prawo weta wobec krajów czy turniejów. Pomimo faktu, że tenis był jednym z nielicznych stylów, które pozwalały Sowietom grać neutralnie, regularnie pojawiały się problemy.

Tak jest w przypadku Vitalii Dyachenko. Sytuacja rosyjskiej zawodniczki stała się krytyczna, biorąc pod uwagę jej narodowość, widziała, jak unijne przepisy i linie lotnicze nie pozwalają jej normalnie podróżować, by wziąć udział w turnieju na Korsyce.

Dla kobiety, która zajmuje 252. miejsce w rankingu WTA, zdobywanie punktów w tego typu turniejach jest kluczowe dla uniknięcia załamania w rankingu. Dlatego po tym, jak na polecenie linii lotniczej został zmuszony do pozostania na ziemi, postanowił dać upust całej swojej złości za pośrednictwem portali społecznościowych. I zrobił to, ukrywając się za wetem sportowców swojego kraju.

Część przesłania Vitalii Dyachenko w sieciach społecznościowych.

@pracownik

Dyachenko zamierzała odbyć długą podróż na Korsykę, gdzie odbywał się turniej, na który została zarejestrowana. Aby dostać się na francuską wyspę, wybrałby drogę KairWarszawaŁadnie – dobrzeKorsyka. Jednak dotarcie do pierwszego przystanku było dla niego niemożliwe ze względu na surowe restrykcje nałożone w Polsce na Rosjan i Białorusinów.

Problem rosyjskiego tenisisty polega więc na tym, że jego wejście Unia Europejska Musiał wjechać przez Hiszpanię, która przyznała mu wizę. To było dla niej poważne niepowodzenie, ponieważ musiała zainwestować ponad 2000 euro, aby móc wrócić, a na dodatek bez możliwości rywalizacji w turnieju.

słowa gracza

Jednym z głównych argumentów, których użył w doniesieniu, było to, że miał listy od ojca, który urodził się na Ukrainie i pracował dla Organizacji Narodów Zjednoczonych, jako główny argument, że może swobodnie podróżować po Europie. Nie wystarczyło mu jednak wejść na pokład samolotu, który zabrał go do Warszawy.

„Idąc dalej, otrzymałem wiadomości wsparcia od mojego ojca, który urodził się i pracuje na Ukrainie Organizacja Narodów Zjednoczonych. Ten list dowodzi, że jestem jego córką, a polityka linii lotniczych zezwala na podróżowanie krewnym osób, które mają paszport dyplomatyczny, ale nagle wszystkie linie lotnicze odmawiają tych dokumentów z powodu twojego kraju urodzenia.

Skupił się też konkretnie na problemach, z jakimi boryka się ze względu na swoją narodowość. Będąc Rosjanką, widziała, jak bardzo ograniczano umowy o przyznanie jej wizy. Ponadto gorzko skarżył się na duże wydatki, jakie poniósł w związku z przedłużającym się pobytem w Kairze.

„Podróżując jako Rosjanin po Europie, otrzymałem tylko 14-dniową wizę, podczas gdy wizy sportowe są na 2-3 lata. Ponadto ta wiza musiała być przez Hiszpanię, ponieważ był to jedyny kraj, który mi na to pozwolił. Mój lot musiałem podróżować przez Hiszpanię, ponieważ nie mogłem Podróżować przez inne granice. Właściwie to sprawiło, że odbyłem 4 podróże zamiast 2! Aby zakończyć historię, spałem na lotnisku, byłem traktowany jak obywatel trzeciej kategorii, spędziłem około 2000 €, więc teraz nie mogę pojechać na turniej, bo nie mam jak, bo oni nie. Mogą zabrać Rosjan z powodu ograniczonej sytuacji wizowej” – rozwinął się zawodnik po nieudanej próbie przedostania się na Korsykę.

[Guerra por los JJOO de París: Ucrania boicoteará los preolímpicos en los que participe Rusia]

Ponadto Diatchenko po pokazaniu swojej pozy uruchomił refleksję. Po ponad roku odgrywania neutralnej roli wskazuje na klasę polityczną jako głównego winowajcę wszystkiego, co się dzieje.

„Jako zawodowy sportowiec, który gra bez flagi i nie reprezentuje żadnego kraju, starając się iść do przodu ze swoim życiem i zawodem, który kochałem przez całe życie, to jest sprawiedliwe dla sportowców, którzy nie mają nic wspólnego z tą niefortunną sytuacją. ” Jest spokój i lecimy, proszę!”, ocenił.

Problemy sportowe z powodu wojny

Sytuacja w tenisie spowodowana wojną rosyjsko-ukraińską doprowadziła do bardzo dużego napięcia między zawodnikami. W ostatnich odcinkach pojawiły się prowokacje ze strony sportowców, takich jak PotapowaPowodując Indiańskie studnie Duże kontrowersje przy wyjściu w koszulce Moskiewski Spartak.

Reprezentują ich jednak ukraińscy zawodnicy Marta KostyukI Lesia Cerenko Również Jelena SwitolinaSpotkali się z zarządem WTA po tym, jak w ostatnich miesiącach na ringu odtworzyły się wysokie napięcia.

Jednak tenisiści nie wyjechali z wielkimi oczekiwaniami To nadzwyczajne spotkanie z WTA z powodu braku siły do ​​ukarania tego, co się stało. Powodem jego dyskomfortu był „brak reakcji na dyskryminację, jaką odczuwaliśmy w odniesieniu do praw człowieka”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *