Dyrektor NASA szczegółowo opisuje misje na Księżyc, Marsa, Wenus i wysiłki agencji na Ziemi

Dyrektor NASA szczegółowo opisuje misje na Księżyc, Marsa, Wenus i wysiłki agencji na Ziemi

NASA Kosmicznie rzecz biorąc, reżyser Bill Nelson ma wielkie plany wobec agencji, w tym podróż do Wenus, zaawansowane spojrzenie na Wylądować za pomocą 3D Technika I upadek ludzi Mars.

Przemawiając w swoim pierwszym przemówieniu „State of NASA” w środę po południu, były senator z Florydy ogłosił przełomowe misje, wysyłając Przestrzeń Społeczność brzęczy.

Dzisiejsza wielka wiadomość otoczony Podwójne misje do ziemskiej „bliźniaczej” Wenus, o nazwie VERITAS (Emisja Wenus, Radio Nauka, InSAR, Topografia i Spektroskopia) oraz DAVINCI+ (Głęboka Atmosferyczna Eksploracja Gazów Szlachetnych, Chemia i Obrazowanie Wenus).

program odkrywania Projekty będą mapować i mierzyć aspekty Wenus, aby zrozumieć historię planety.

NASA planuje dwie nowe misje na Wenus, aby dowiedzieć się więcej o „zaginionym” świecie

Podczas gdy DAVINCI+ będzie badać atmosferę planety, co może rzucić światło na to, czy Wenus kiedyś posiadała OceanVERITAS skoncentruje się na powierzchni w nadziei, że dowie się, „dlaczego ewoluowała tak inaczej niż Ziemia”.

MagellanaOstatnia misja USA na Wenus zakończyła się w 1994 roku po sfilmowaniu Statek kosmiczny Kazano mu zanurzyć się w toksycznej atmosferze.

Przemawiając w czwartek do Fox News, Nelson powiedział, że NASA wróci tam, aby lepiej zrozumieć, dlaczego Wenus ma „bardzo gęstą, alarmującą i bezlitosną atmosferę”.

„Więc, jaka jest atmosfera Wenus stworzona w ten sposób i jakie tajemnice kryją się pod nią? I dlaczego jest tak tabu, że nawet ołów stopi się na powierzchni? I to są tajemnice. Odkąd byliśmy na Wenus w 30 lat chcemy ujawnić te Sekrety i spróbować zrozumieć pochodzenie Ziemi i atmosfery nadającej się do zamieszkania. „

Administrator NASA Bill Nelson rozmawia z pracownikami agencji podczas swojego pierwszego wydarzenia State of NASA w środę 2 czerwca 2021 r. w siedzibie NASA w budynku Mary W. Jackson w Waszyngtonie. Nelson skomentował swoją długą historię z NASA i, między innymi, omówił plany agencji dotyczące przyszłych misji skoncentrowanych na Ziemi w celu rozwiązania problemu zmian klimatycznych oraz powrotu człowieka i robota na Księżyc w ramach programu Artemis, a także zapowiedział dwie nowe badania planetarne misje na Wenus – VERITAS i DAVINCI +. Źródło obrazu: (NASA/Bill Ingalls)

Podczas przemówienia o statusie NASA urzędnik również dyskutował Długo oczekiwany program Artemis, dokąd agencja planuje wysłać Pierwsza kolorowa osoba i pierwsza kobieta, która dotrze na Księżyc do 2024 r..

Jednak krytycy powiedzieli, że docelowa data NASA może być zbyt ambitna i, Raport Biura ds. Odpowiedzialności Rządu Opublikowany w maju powiedział, że Artemis stoi w obliczu „ryzyka technicznego, a także problemów z zarządzaniem”.

W swoim pierwszym wywiadzie jako urzędnik, Nelson Dla Associated Press w maju że konieczne było dodanie „dawki realizmu” do analizy Artemidy przez agencję.

Nelson ostrzegł, że „kosmos jest trudny”.

Niesklasyfikowane odkrycia UFO z ujawnienia społeczności US INTEL nie mogą wskazywać celów powietrznych: raport

„Wiemy, że kiedy robisz postępy, rozwijasz technologię i latasz w bardzo bezlitosnym środowisku, kiedy bezpieczeństwo jest twoją główną troską – wiemy, że często zdarzają się opóźnienia” – powiedział. „Więc też musimy być całkiem realistyczni, jeśli chodzi o potencjalne opóźnienia”.

Oprócz lądowania na ludziach Księżycbędę Artemis „Tworzenie zrównoważonej eksploracji w ramach przygotowań do misji na Marsa”.

„Księżyc znajduje się tylko 250 000 mil od Ziemi. Aby udać się na Marsa, mówisz o milionach mil. W rezultacie możemy wykorzystać jedną szóstą grawitacji Księżyca i nauczyć się, jak żyć, jak aklimatyzować się, jak robić paliwo z regolitu na Księżyc, naucz się przechwytywać tam wodę i wytwarzać paliwo, przygotowując się do tego, jak podtrzymywać ludzkie życie w długoterminowych misjach?” Zastanowił się Nelson. „To nie trzy lub cztery dni księżyca i nieważne, ile czasu to zajmie od stamtąd, tam iz powrotem. Ale mówimy o latach, aby dostać się na Marsa, pozostać tam przez kilka lat i wrócić. I więc możemy się wiele nauczyć na Księżycu, przygotowując się do wyprawy na Marsa”.

Urzędnik szczegółowo opisał również ostatnie obserwacje i wysiłki bojowe NASA Zmiana klimatu Korzystanie z zaawansowanego modelowania.

w maju, NASA Powiedział Nowy zestaw misji skoncentrowanych na Ziemi zostanie zaprojektowany w celu dostarczenia krytycznych informacji o klimacie, Łagodzenie skutków katastrof oraz usprawnienie działalności rolniczej.

Satelity Earth System Observatory będą współpracować z innymi, aby „tworzyć trójwymiarowy widok Ziemi”, skupiając się na aerozolach, chmurach, opadach atmosferycznych, zmianie masy, biologii i geologii powierzchni oraz deformacji i zmianach powierzchni.

Nelson powiedział, że chociaż agencja ma już „wyrafinowane instrumenty” w kosmosie do wykonywania pomiarów Ziemi „ulepszonych” o pomiary już wykonane przez boje oceaniczne i samoloty, które zrzucają oprzyrządowane wiązki podczas huraganów na dno oceanu, pięć głównych nowych grup naukowych obserwując „powiększenie”. ” Wysiłek.

„Pierwszy ma miejsce 23 stycznia, który będzie mierzył trzęsienia ziemi, przepływy lawy i nagromadzenie oraz dodawał plaże i górzysty teren. Możesz dodać resztę tych, które mają ponad dekadę, a stworzysz ten wymiar 3D, aby zrozumieć, jak wszystkie elementy, na które patrzymy, są ze sobą powiązane. niektóre”. „Ziemia, woda, atmosfera i lód”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZASTOSOWAĆ WIADOMOŚCI FOX

„Kiedy mamy ten globalny pogląd, możemy znacznie lepiej informować o tym, co robimy w terenie, aby być lepszymi agentami. Jak możemy być bardziej wydajni – jak uprawy rolne – i jak możemy podtrzymywać rzeczy, nie tylko jak rolnictwo , ale jak możemy przewidzieć rzeczy, które mogą się wydarzyć w przyszłości, takie jak susze, robaki lub burze – cokolwiek możemy nękać jako Ziemianie” – powiedział. „I to właśnie zamierzamy zrobić w ciągu następnej dekady”.

W ostatnim wydaniu opisującym Obserwatorium Systemu Ziemi يصفNASA podała, że ​​jedna z pierwszych inicjatyw obejmowała partnerstwo z Indyjską Organizacją Badań Kosmicznych (ISRO) w celu pomiaru zmian na powierzchni Ziemi o mniej niż pół cala za pomocą dwóch różnych systemów radarowych.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *