Dzięki eksportowi broni Polska stała się źródłem piątej co do wielkości nadwyżki handlowej Korei Południowej

Dzięki eksportowi broni Polska stała się źródłem piątej co do wielkości nadwyżki handlowej Korei Południowej

To zdjęcie z pliku z 7 czerwca 2023 r. przedstawia czołg K-2 podczas treningu z żywym ogniem w Bocheon w prowincji Gyeonggi. (Zdjęcie: Press Corps. Odsprzedaż i archiwizacja zabronione)

SEOUL, 11 czerwca (Yonhap) — Polska stała się źródłem piątej co do wielkości nadwyżki handlowej Korei Południowej w okresie styczeń-kwiecień, dzięki rosnącemu eksportowi sektora obronnego, wynika z niedzielnych danych handlowych.

Korea Południowa odnotowała nadwyżkę handlową z Polską w wysokości 2,71 mld USD w okresie styczeń-kwiecień, następnie 10,85 mld USD z USA, 7,6 mld USD z Wietnamem, 5,3 mld USD z Hongkongiem i 3,6 mld USD z Indiami. Koreańskie Stowarzyszenie Handlu Międzynarodowego (KITA).

W pierwszych czterech miesiącach tego roku Korea Południowa wysłała do Polski czołgi i pojazdy opancerzone K-2 o wartości 255 mln USD, przekraczając 201 mln USD wyeksportowanych do kraju Europy Wschodniej przez cały 2022 r., podała KITA.

Polska zapłaciła około 460 milionów dolarów za południowokoreańskie czołgi K-2.

Polska podpisała kontrakty na zakup w zeszłym roku Czołgi K-2, haubice samobieżne K-9 I myśliwców FA-50Hyundai Rotom Co., Hanwha Aerospace Industries Co. i Korea Aerospace Industries Co. (KAI) i odpowiednio 20 bilionów wonów (15,5 miliarda dolarów), powiedział KITA.

[email protected]

(KONIEC)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *