Dzień żałoby na głównych turniejach

Dzień żałoby na głównych turniejach

„Kiedy rzuciłem się na Plac Rewolucji, nie miałem nic poza pragnieniem przywrócenia Republiki Dominikańskiej, jej praw i wolności… Gregorio Luperon”

encyklopedia Wielkie ligi Nie ma „pustej strony”, zawiera tylko „czarna strona”, który, podobnie jak piosenka Miguela Matamorosa, wywołał u graczy i fanów „czarne łzy”.

16 sierpnia 1920 roku, 102 lata temu, w Polo Grounds, w meczu pomiędzy New York Yankees a Indianami z Cleveland, w piątej rundzie, melonik Carl Miss Ścigał swoje setne zwycięstwo na całe życie i był zdenerwowany z powodu Ray ChapmanPrzytulając bazę domową, 29-latek wystrzelił szybką piłkę, która, jak twierdził, była w strefie trafienia, ale Chapman najwyraźniej nigdy jej nie widział.

Piłka uderzyła w głowę Chapmana, który nie miał jeszcze kasku ochronnego i był tak silny, że Mace pomyślał, że uderzył w rakietę, a piłka była w grze, więc złapał piłkę, gdy uderzyła w boisko i rzucił. a Wally Bebp w pierwszej regule. Chapman próbował złapać bazę po uderzeniu w kort, dwukrotnie upadając na ziemię i nie mogąc wstać.

Chapman został przewieziony do szpitala St. Lawrence w Nowym Jorku, gdzie dr TM Merrigan trzymał go pod obserwacją przez osiem godzin, po czym zdecydował, że potrzebuje operacji. Efekt był tak dotkliwy, że oprócz lewej półkuli mózgu ucierpiała również prawa strona, mimo interwencji chirurgicznej, Chapman zmarł o 4:40 rano.Po czterech godzinach na sali operacyjnej.

Mays pozostał w meczu i kontynuował grę, dopóki nie został zmieniony w dziewiątej rundzie. Cleveland wygrał mecz 4×3.

Z poczucia winy Mays zgłosił się na policję i stanął przed prokuratorem generalnym Nowego Jorku, ale został całkowicie oczyszczony z wszelkiej odpowiedzialności.

16 sierpnia 1968 roku łowca tygrysów Bill Freehan został trafiony smołą w trzech kolejnych grach planszowych, ustanawiając bolesny rekord. Wielkie ligi. W tym sezonie ustanowił rekordy na kortach, które otrzymał do 24.

Aby zaznaczyć 16 sierpnia jako dzień żałoby, w MLB zmarł w 1948 r. Babe Ruth „Sułtan palika”.

Dzień taki jak dzisiaj w…

  • W 1988 roku Los Angeles Dodgers wymienili Pedro Guerrero na St. Louis Cardinals na melonika Johna Tudora, który prowadzi 2.29 ERA National League.

  • 1989, gracz Yankees Louis Poland został aresztowany w swoim pokoju hotelowym za rzekome uprawianie seksu z 15-letnią dziewczyną. Po zakończeniu sezonu zostanie skazany na 60 dni więzienia.

  • 1999 Alex Rodriguez powrócił na piąty mecz z rzędu, by poprowadzić Seattle Mariners do zwycięstwa 7-5 nad Toronto.

  • 2002, Sami Sosa, Cubs, uderza Kurta Schillinga swoją 43. karierą domową i 492. karierą domową.

  • 2002, Israel Alcantara rozbija się po raz drugi i ostatni u siebie w mistrzostwach Majors.

  • W 2004 roku Pedro Martinez pokonał Seattle Mariners 5-1 i było jego 11. zwycięstwem bez niepowodzeń z wynikiem 0,96 ERA.

  • W 2005 roku Pedro Velez i Davey Cruz z San Francisco Giants zdobyli 5 na 5, obydwaj odnotowując rekordy w karierze w meczu z Cincinnati Reds na Great American Ball Park.

Reporter sportowy. Miłośniczka baseballu i jego doświadczeń.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *