Dziennikarz Pablo González potępił przed ETPCz, że Polska „łamie prawa człowieka”.

Dziennikarz Pablo González, który od 28 lutego przebywa w więzieniu tymczasowym w Polsce, został skazany przez Europejski Trybunał Praw Człowieka (ETPC). Radon naruszył te prawa podczas pobytu w polskim więzieniuZebrane, 40 km od Warszawy Skok.

González, oskarżony o bycie rosyjskim szpiegiem, potępił Polskę za „łamanie praw człowieka”. „Nie mają zagwarantowanej minimalnej sprawiedliwości”. Dziennikarz komunikuje się z rodziną listownie i może przyjmować tylko wizyty swojego prawnika i ambasadora Hiszpanii. Donosił też Wyszukiwania „haniebne” Codziennie otrzymuje od władz polskich.

W liście do Strasburga dziennikarz potępił naruszenie kilku artykułów Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności (EKPC) podczas jego zatrzymania. Między innymi to Nie można przyjmować wizyt od rodziny i znajomychI to Komunikacja może odbywać się tylko za pośrednictwem listów i pocztówekNawet przez telefon.

Sytuacja Tymczasowe aresztowanie Stwarza to również dyskomfort, ponieważ przebywał w tej sytuacji ponad pół roku po dwukrotnym przedłużeniu pobytu. Choć bezstronność prokuratury martwi otaczających go ludzi, nadal będzie czekał na proces, który ma się odbyć w połowie przyszłego roku. Nie wierzył, że zostanie przeprowadzony „sprawiedliwy” proces.

Dwa tymczasowe przedłużenia więzienia

Dziennikarz z obywatelstwem rosyjskim, Został aresztowany przez agentów Polskiej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW). Na granicy z Ukrainą. polskie służby specjalne Twierdzili, że Gonzalez pracował dla rosyjskiego wywiadu wojskowego (GRU).. Jednak do tej pory Nie znaleziono dowodów na poparcie tego zarzutu..

Hiszpańska reporterka została aresztowana i początkowo orzeczono trzymiesięczną karę pozbawienia wolności. Jednak na początku czerwca Ten okres trwał Została ponownie przedłużona trzy miesiące później, w sierpniu.

Prokuratura zgłosiła ten wniosek do sądu” W oparciu o „uzasadnioną obawę dotyczącą oszustwa procesowego, ukrycia lub strachu przed ucieczką”. A Gonzalez czeka znacznie wyższy wyrok, jeśli zostanie skazany.

Prawnik Gonzáleza w Polsce rozmawiał z Bartosem Rogala .em Ogólny, obiecał odwołać się od decyzji o przetrzymaniu hiszpańskiego dziennikarza w więzieniu do 25 listopada przyszłego roku. Rogala również zwrócił uwagę Nie uzyskujesz dostępu do nowych informacji, które już posiadałeś.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.