Dziennikarze i eksperci prawni wzywają rząd do dalszych działań w celu aresztowania Pablo González
pytali dziennikarze oraz eksperci ds. komunikacji i prawa Ministerstwo Spraw Zagranicznych Zaangażuj się bardziej Sprawa dziennikarza Pablo GonzálezBył przetrzymywany w Polsce przez prawie osiem miesięcy pod zarzutem szpiegostwa rosyjskiego przed ekstradycją do Hiszpanii.

Zrobili to w liście, który wysłali do siedziby ministerstwa, w którym wyjaśnili, że Pablo Gonzalez. wykonuje pracę zawodową związaną z konfliktami zbrojnymi Pozbawiony wolności na ziemi ukraińskiej przez różne media hiszpańskie, a od 28 lutego pod niejasnymi zarzutami „szpiegostwa”.

Sygnatariusze potwierdzają, że Gonzalez jest przetrzymywany w tajemnicy, nawet przed jego obrońcą. Dowody jego uwięzienia są nieznaneJego zdaniem stanowiło to wyraźne naruszenie prawa do ochrony uznanego w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Mogę siedzieć w więzieniu przez dwa lata

Gonzalez mógł być pozbawiony wolności przez dwa lata w odosobnieniu, zgodnie z listem, który sygnatariusze listu opisali jako „bliższy temu, czego doświadczają więźniowie w Guantanamo”.

Z tego powodu zwracają się do rządu i Unii Europejskiej, aby nie zezwalały na dalsze przetrzymywanie hiszpańskiego obywatela europejskiego w tych warunkach oraz państwa członkowskiego Unii Europejskiej, ich słowami: „Naruszenie jego podstawowych praw w ten uporczywy sposób”.

„Powinni domagać się ich czasowego zwolnienia i otworzyć proces sądowy ze wszystkimi gwarancjami, które pozwalają na sprawiedliwy proces” – dodają.

Według José Manuela Álvareza, rząd przywiązuje „dużą wagę” do sprawy i podejmuje kilka kroków „na różnych szczeblach”. .

W tej rozmowie polski minister zapewnił go, że wraz z ministrem sprawiedliwości „osobiście monitorują sprawę” i Wszystkie Twoje prawa wynikające z polskiego prawa są respektowane.

Według Albareza, Gonzalez miał do tego momentu Pięć wizyt w ambasadzie22 września zeszłego roku potwierdzono, że jest zdrowy i jest traktowany tak samo we wszystkich zabiegach na swoim oddziale, „To jest szczególny typ”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.