Dziewięć sposobów na bezpieczniejsze przesyłanie wiadomości w WhatsApp

Dziewięć sposobów na bezpieczniejsze przesyłanie wiadomości w WhatsApp

Ludzie dzielą się niektórymi swoimi przemyśleniami i danymi osobowymi za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości. WhatsApp chroni wszystkie Twoje wiadomości za pomocą kompleksowego szyfrowania u źródła, co oznacza, że ​​tylko Ty i osoba, z którą rozmawiasz, możecie je zobaczyć.

Jednak z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (6 lutego) przedstawiamy kilka dodatkowych kroków, które możesz podjąć, aby dodać warstwy zabezpieczeń do swoich rozmów.

1. Użyj weryfikacji dwuetapowej, aby chronić swoje konto: Włącz ją Weryfikacja dwuetapowa Aby zwiększyć bezpieczeństwo swojego konta WhatsApp. Po aktywacji zostaniesz poproszony o 6-cyfrowy PIN podczas resetowania lub weryfikacji konta. Chroni to Twoje konto przed atakami typu phishing i próbami przejęcia konta przez oszustów.

2. Zawsze korzystaj z oficjalnej aplikacji: Upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji oficjalnej aplikacji WhatsApp. Twoje wiadomości są bezpieczne i prywatne tylko wtedy, gdy korzystasz z oficjalnej aplikacji. Upewnij się, że logo jest prawidłowe, a nazwa aplikacji to po prostu „WhatsApp”. Fałszywe aplikacje stwarzają ryzyko bezpieczeństwa, takie jak wysyłanie spamu i oszustw do innych osób bez Twojej wiedzy. Jeśli korzystasz z Androida i po prostu chcesz mieć dwa konta na swoim telefonie, możesz teraz dodać drugie konto za pomocą oficjalnej aplikacji (dowiedz się więcej).

3. Chroń poufne informacje za pomocą opcji jednorazowego przeglądania: Aby zapewnić sobie większą prywatność podczas korzystania z wiadomości, możesz zdecydować się na wysyłanie zdjęć i plików do jednorazowego widoku, dzięki czemu odbiorcy będą mogli obejrzeć wiadomość tylko raz, bez możliwości jej zapisania. Zrób zrzut ekranu lub udostępnij wiadomość. Dostępna jest także funkcja pojedynczego widoku notatek głosowych, dzięki czemu można je odtworzyć tylko raz.
Wyłączenie możliwości czytania odbiorców i korzystanie ze znikających wiadomości to kolejne funkcje, które jeszcze bardziej chronią ważne dla Ciebie czaty.

4. Chroń swoje najbardziej prywatne rozmowy za pomocą funkcji Chat Lock: Dodaj kolejną warstwę zabezpieczeń do swoich intymnych rozmów za pomocą funkcji Chat Lock. Umieść konkretny wątek w folderze, do którego tylko Ty masz dostęp. Możesz także utworzyć unikalne hasło, inne niż hasło do Twojego urządzenia, aby chronić czaty zawierające informacje osobiste lub finansowe. Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego telefonu, zablokowanie czatu zabezpieczy Twoje rozmowy przed wzrokiem ciekawskich.

5. Bądź najlepszym administratorem swojej grupy/społeczności: Jeśli jesteś administratorem swojej roboczej grupy WhatsApp lub społeczności sąsiedzkiej, możesz ją chronić, aby mieć pewność, że będzie to miejsce połączenia i znaczących rozmów. Możesz ograniczyć liczbę osób dołączających do grupy, uprawnienia członków do wprowadzania zmian w motywie, ikonie lub opisie społeczności, a nawet usuwać spam lub członków.

6. Chroń się przed oszustwami: Oszustwa mogą zdarzyć się wszędzie, poprzez rozmowy telefoniczne, e-maile lub SMS-y. Pierwszym krokiem do ochrony siebie jest zatrzymanie się i przemyślenie. Jeśli otrzymasz podejrzaną wiadomość z prośbą o podanie danych osobowych, sprawdź, czy znasz kontakt, czy łączy Cię wspólna grupa, a nawet czy pochodzi z kraju, w którym się znajdujesz. WhatsApp zapyta Cię, czy chcesz natychmiast zablokować nieznany kontakt. Nawet później możesz łatwo zgłaszać i blokować podejrzane kontakty, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego konta.

7. Wycisz nieznane połączenia: Połączenia z nieznanych numerów mogą zakłócić Twój dzień. WhatsApp umożliwia wyciszanie nieznanych połączeń, co automatycznie pomaga uniknąć spamu i oszustw.

8. Łącz urządzenia wyłącznie z zaufanych źródeł: WhatsApp umożliwia podłączenie maksymalnie czterech urządzeń do głównego telefonu, aby zapewnić nieprzerwany czat. Jednak łącząc urządzenie z komputerem za pomocą kodu QR, pamiętaj o wpisaniu adresu URL web.whatsapp.com lub posiadania oficjalnej aplikacji (z whatsapp.com/download lub App Store). Możesz także sprawdzić swoje sparowane urządzenia, wybierając Ustawienia > Sparowane urządzenia i wylogowując się z wszelkich urządzeń, których nie rozpoznajesz.

9. Sprawdź prywatność: Nie wiesz, jakich ustawień prywatności użyć? Uruchom Sprawdzanie prywatności w aplikacji WhatsApp, aby dowiedzieć się więcej o tym, jakie funkcje mogą chronić Twoje rozmowy i włączyć potrzebne funkcje w jednym miejscu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *