Dzisiaj Tamaulipas – Sport w Meksyku Po zdobyciu historycznych medali na Igrzyskach Światowych, łyżwiarze dziękują Anie Guevarze za jej wsparcie

Po zdobyciu historycznych medali na World Games łyżwiarze dziękują Anie Guevarze za jej wsparcie

Jorge Luis Martinez, Valentina Letelier i Mike Pease spotkali się z prezesem CONADE; Skupiają się na konkursie na kule dyscypliny


Jorge Luis Martinez, Valentina Letelier i Mike Pease z prezes CONADE, Aną Guevara

Autor: CONADE

Meksyk. – narodowe drużyny narciarskie, Jorge Luis Martinez MoralesA Walentyna Letelier s Mike Bays Cuellar, który osiągnął historyczny dla Meksyku wynik na World Games Birmingham 2022, w Stanach Zjednoczonych, zdobywając odpowiednio złoty, srebrny i brązowy medal, spotkał się w czwartek z Aną Gabrielą Guevara Espinosa, dyrektorem Narodowego Komitetu Kultury Fizycznej i Sportu . (CONADE).

Zespół, który uczestniczył w Talalban Villas w towarzystwie Mikołaj SantibanezPrezydent Meksykańskiej Federacji Wrotek (FEMEPAR) i Gabriel Garcia, Dyrektor Techniczny Dyscypliny, podziękowali CONADE za wsparcie, jakie otrzymali w przygotowaniach do Mistrzostw Świata, które obejmowały zwiedzanie zawodów i obozów treningowych w Europie.

Jorge Luis Martinez, mistrz toru na 100m, podkreślił, że ten złoty medal był dla Meksyku historyczny, ponieważ w tej dyscyplinie nie udało się zdobyć złotego metalu.

Jestem bardzo zadowolony z tego wyniku, to test, który bardzo kocham, to bardzo ważne wydarzenie dla łyżwiarstwa, to naprawdę jest jak nasze igrzyska olimpijskie, to zawody, które odbywają się co cztery lata, a tor 100m jest test, który udowadnia, że ​​to zawsze była moja specjalność, jest to dyscyplina, w której koronowałem i zdobyłem mistrza świata Ma w sobie wiele światowych medali, ale potwierdza się to teraz w 2022 roku, po wielu latach walki z epidemią i wieloma rzeczy, które się wydarzyły, nadało mi dużo polotu.„, najszybszy łyżwiarz na świecie, Jorge Luis Martinezw rozmowie z CONADE.

Mieliśmy obóz przygotowawczy w Europie, jest to obóz, na który jeździmy rok po roku, celem jest rozgrzewka, przygotowanie, trening, wypróbowanie różnych lodowisk, a to jest dla nas niezbędne, bo każde lodowisko jest inne i przyzwyczaja się do tej zmiany jest bardzo ważne; Byłem w Niemczech i we Włoszech, wszystko poszło bardzo dobrze, odbyły się tam ważne sesje treningowe, a wyniki dały nam wskazówki, które bardzo pomogły nam wprowadzić poprawki i poprawić się w Igrzyskach Światowych’” przypomniał, odnosząc się do pierwszego Meksykanina, który został koronowany na mistrza świata, pochodzącego z Sonory, ale trenującego i reprezentującego Jalisco od kilku lat.

Ze swojej strony Mike Baez, który po raz drugi z rzędu po zdobyciu podium we Wrocławiu 2017 zdobył brązowy medal na Igrzyskach Światowych Birmingham 2022, przyznał, że nie było łatwo znaleźć się w gronie medalistów.

To był bardzo trudny wyścig. że.„” — skomentował w Toronto mistrz Pan American Games z 2015 roku.

Reprezentant Jalisco i specjalista od testów długodystansowych stanął na podium w finale 10-kilometrowego toru punktowego.

Bardzo podobał mi się powrót na podium, już w Polsce, zrobiłem to w wyścigu punktowym, ale na torze zrobiłem to teraz na szosie i jestem dumny, że wciąż jestem wystarczająco wysoki, aby walczyć o medale i oczywiście nadal bardzo mi zależy na pracy za złoto– potwierdził.

Zdobywczyni srebrnego medalu w teście eliminacyjnym na 15 000 m, Valentina Letelier, potwierdziła, że ​​z dumą wnosi swój medal do tej historycznej drużyny narodowej.

W końcu było możliwe, przez lata byłem na 5 lub 4 miejscu, w poprzednich zawodach tych światowych rozgrywek miałem 4 i 5, więc w moim ostatnim teście wyszedłem, aby zostawić wszystko za ten medal i tak się stało”, przyznał przedstawiciel Nuevo Leon.

W tym teście wyniki są podawane na ostatnim okrążeniu, prawie na linii, prawie upadłem, ale wypuściłem go i udało mi się dostać na drugie miejsce. Aby zdobyć ten medal, wiele poświęciłem, mam dwójkę dzieci w wieku 11 i 9 lat, więc muszę wstać o 4 rano, zrobić podwójny trening tego dnia i ukończyć treningi. W tym roku pojechaliśmy do Europy przygotować się i bardzo to pomogło, ponieważ w Meksyku prawie nie ma zawodów i tam mieliśmy okazję rywalizować na dobrym poziomie.”, zauważył podwójny srebrny medalista na Igrzyskach Ameryki Środkowej w Barranquilla 2018.

Kolejnym zobowiązaniem snowboardzistów będą Mistrzostwa Świata w Dyscypliny, zaplanowane na listopad w Buenos Aires w Argentynie.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.