EarthBound: odkryj niekończące się nowe szczegóły i sekrety tej kultowej gry JRPG

Jedna z najbardziej znanych i pamiętanych gier SNES, EarthBound to wyjątkowa i bardzo wyjątkowa gra JRPG, która nie pozostawiła nikogo obojętnym, oferując nam ekstrawagancką przygodę pełną nieoczekiwanych niespodzianek i wszelkiego rodzaju szaleństwa, jednocześnie zmieniając zwykłe tradycje gatunku. Od czasu jego premiery w 1994 r. padało ulewnie i minęło ponad ćwierć wieku, ale teraz odkryto na jego temat wiele nowych tajemnic.

Prace archeologiczne z gry wideo

Aby dobrze wyjaśnić te nowe odkrycia, najpierw potrzebujemy kontekstu. W 2018 roku Marcus Lindblom, były pracownik amerykańskiej firmy Nintendo i osoba odpowiedzialna za tłumaczenie tekstu EarthBound na język angielski, odkrył wśród swojego dobytku dyskietkę używaną podczas procesu lokalizacji gry. Niestety jakiś czas temu skasowałem pliki odpowiadające tytułowi, więc płytę podarowałem fundacji Video Game History Foundation.

Co ukrywała dyskietka?

Od tego czasu Rich Whitehouse pracuje nad odzyskaniem tych usuniętych plików, w tym wszystkich plików pasujących do pełnego tekstu tej przygody. W tym momencie prawdopodobnie zastanawiasz się, co dokładnie zostało odkryte w tym dokumencie, a szybką i krótką odpowiedzią byłoby to, że zawiera on również sceny i rozmowy, które nigdy nie zostały wykorzystane w ostatecznej wersji, oraz idee i mechanikę dokumentu. Został on zignorowany na wczesnych etapach jego rozwoju, a nawet komentarze różnych członków, którzy pracowali nad jego rozwojem.

Jeśli jesteś zainteresowany zagłębieniem się w to wszystko, zachęcamy do obejrzenia filmu opublikowanego przez samą Fundację Historii Gier Wideo (masz go na początku tego newsa), gdzie przeglądają wszystkie dokonane przez siebie odkrycia nieznany hazardowi. Szczegółowo posiadasz również ich dane w pliku Nasza strona internetowa.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *