Ebolos oferuje hiszpańskie wsparcie dla rozwoju projektu „Solidarnościowy węzeł transportowy” (CPK) w Polsce

– Osoba odpowiedzialna za MIDMA spotkała się z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamsiciem oraz Wiceministrem Infrastruktury i Pełnomocnikiem CBK Marcinem Horazą, z którymi podpisał protokół ustaleń w sprawie projektu.
Na spotkaniu oba kraje przedstawiły swoje poglądy Wzajemne zainteresowanie zacieśnianiem współpracy w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej Ponadto podpisanie ww. Memorandum spowoduje zacieśnienie współpracy, zwłaszcza w zakresie rozwoju sieci kolei dużych prędkości w Polsce.
Na spotkaniu omówiono również kwestie europejskie i międzynarodowe będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, a Iboz poinformował o nich swoją polską delegację. Klucze do programu naprawy, zmiany i regresji.

Jose Luis Apollos brał udział w agendzie transportu, ruchu i urbanizacji XII Dwustronny Szczyt między Hiszpanią a Polską, Miało to miejsce w Alcal de Honres (Madryt), gdzie oferowało hiszpańską współpracę. Projekt Unity Transport Knot (CPK), Co może obejmować udział firm hiszpańskich w Polsce.
Apollos spotkał się ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Adamsikiem oraz wspomnianym już Wiceministrem Infrastruktury i Blenipotentariuszem CPKK Marginą Horazą, z którym podpisał protokół ustaleń w sprawie powyższego projektu.

Podczas szczytu Hiszpania i Polska wyraziły wzajemne zainteresowanie wzmocnieniem współpracy w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej. Zostanie to zastąpione podpisaniem protokołu ustaleń o współpracy na rzecz rozwoju CPK. Najbardziej ambitny projekt realizowany obecnie w UE W tym celu Minister zapewnił usługi hiszpańskim przedsiębiorstwom kolejowym, które mogą wnieść swoje doświadczenie i wiedzę do rozwoju tej współpracy technicznej.

Memorandum wzmocni współpracę obu krajów, zwłaszcza w zakresie rozwoju sieci kolei dużych prędkości w Polsce, a Adif i jego polskie PKP-PLK działają od 2009 roku, z pozytywnym skutkiem dla obu stron.
Apollos oprócz rozwoju kolei dużych prędkości zmienił zainteresowanie Hiszpanii współpracą z Polską Zmień swoje nowe lotnisko w Warszawie w międzynarodowy hub, Hiszpania ma doświadczenie Ina jest wiodącym na świecie zarządcą lotniska.

Współpraca hiszpańsko-polska

Minister podkreślił doskonałe stosunki między oboma krajami, a przede wszystkim dążył do jedności strategii politycznej Rozwój infrastruktury i usług transportowych Podczas spotkania osób odpowiedzialnych za transport i infrastrukturę z obu krajów poruszono także kwestie o znaczeniu europejskim i międzynarodowym.

Na koniec minister poinformował swojego polskiego przedstawiciela o kluczowych obszarach Programu naprawy, transformacji i recesji transportu, w które Ministerstwo zainwestuje 17 000 mln, wskazując na inwestycje:
Wiele statycznych i cyfrowych infrastruktur, które uzupełniają korytarze kolejowe transeuropejskiej sieci transportowej i dążą do osiągnięcia modelowej równowagi.
Rozwój sieci Zerganias.
Ulepszenia w Trwały ruch miejski.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *