Ebolos oferuje hiszpańskie wsparcie dla rozwoju projektu „Solidarnościowy węzeł transportowy” (CPK) w Polsce

– Osoba odpowiedzialna za MIDMA spotkała się z Ministrem Infrastruktury Andrzejem Adamsiciem oraz Wiceministrem Infrastruktury i Pełnomocnikiem CBK Marcinem Horazą, z którymi podpisał protokół ustaleń w sprawie projektu.
Na spotkaniu oba kraje przedstawiły swoje poglądy Wzajemne zainteresowanie zacieśnianiem współpracy w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej Ponadto podpisanie ww. Memorandum spowoduje zacieśnienie współpracy, zwłaszcza w zakresie rozwoju sieci kolei dużych prędkości w Polsce.
Na spotkaniu omówiono również kwestie europejskie i międzynarodowe będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, a Iboz poinformował o nich swoją polską delegację. Klucze do programu naprawy, zmiany i regresji.

Jose Luis Apollos brał udział w agendzie transportu, ruchu i urbanizacji XII Dwustronny Szczyt między Hiszpanią a Polską, Miało to miejsce w Alcal de Honres (Madryt), gdzie oferowało hiszpańską współpracę. Projekt Unity Transport Knot (CPK), Co może obejmować udział firm hiszpańskich w Polsce.
Apollos spotkał się ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Adamsikiem oraz wspomnianym już Wiceministrem Infrastruktury i Blenipotentariuszem CPKK Marginą Horazą, z którym podpisał protokół ustaleń w sprawie powyższego projektu.

Podczas szczytu Hiszpania i Polska wyraziły wzajemne zainteresowanie wzmocnieniem współpracy w zakresie rozwoju infrastruktury transportowej. Zostanie to zastąpione podpisaniem protokołu ustaleń o współpracy na rzecz rozwoju CPK. Najbardziej ambitny projekt realizowany obecnie w UE W tym celu Minister zapewnił usługi hiszpańskim przedsiębiorstwom kolejowym, które mogą wnieść swoje doświadczenie i wiedzę do rozwoju tej współpracy technicznej.

Memorandum wzmocni współpracę obu krajów, zwłaszcza w zakresie rozwoju sieci kolei dużych prędkości w Polsce, a Adif i jego polskie PKP-PLK działają od 2009 roku, z pozytywnym skutkiem dla obu stron.
Apollos oprócz rozwoju kolei dużych prędkości zmienił zainteresowanie Hiszpanii współpracą z Polską Zmień swoje nowe lotnisko w Warszawie w międzynarodowy hub, Hiszpania ma doświadczenie Ina jest wiodącym na świecie zarządcą lotniska.

Współpraca hiszpańsko-polska

Minister podkreślił doskonałe stosunki między oboma krajami, a przede wszystkim dążył do jedności strategii politycznej Rozwój infrastruktury i usług transportowych Podczas spotkania osób odpowiedzialnych za transport i infrastrukturę z obu krajów poruszono także kwestie o znaczeniu europejskim i międzynarodowym.

Na koniec minister poinformował swojego polskiego przedstawiciela o kluczowych obszarach Programu naprawy, transformacji i recesji transportu, w które Ministerstwo zainwestuje 17 000 mln, wskazując na inwestycje:
Wiele statycznych i cyfrowych infrastruktur, które uzupełniają korytarze kolejowe transeuropejskiej sieci transportowej i dążą do osiągnięcia modelowej równowagi.
Rozwój sieci Zerganias.
Ulepszenia w Trwały ruch miejski.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *