Echeveri i Trongletti z Argentyny awansują do finału we włoskim Challenger w Biella

Argentyński tenisista Thomas Echeveri zmierzy się dziś z Duńczykiem Holger Ronem, a jego rodak Marco Trongletti zmierzy się z Brazylijczykiem Felipe Meligeni Rodriguezem Alvesem we włoskim półfinale Challenger Biella, w którym rozdane zostaną nagrody o wartości 44 820 euro.

Urodzony w La Plata i zajmujący 220 miejsce w rankingu ATP, Echevere gra swój pierwszy półfinał od 9 (czas argentyński) z Ronem (291), 18 i pierwszym juniorem w 2019 roku.

Tronglietti (237), z Santiago del Estero, gra w drugim półfinale przeciwko Meligini Rodriguez Alves (236).

Echeveri z La Plata awansował do półfinału po zwycięstwach z rzędu z Francuzem Maxime Janvierem (226), Serbem Nikolą Milojeviciem (140) i Polakiem Kasperem Zukiem (173).

Tymczasem Trongletti z Santiago znalazł się w pierwszej czwórce turnieju dzięki zwycięstwom nad Francuzem Hugo Grenierem (264), Włochami Lorenzo Giustino (178) i Jacopo Peretini (532).

Argentyńscy tenisiści wygrali w tym roku pięć turniejów Challenger, zajmując drugie miejsce po ATP: Sebastian Baez został mistrzem w Concepción i Santiago, zarówno w Chile, jak iw Zagrzebiu w Chorwacji; Juan Manuel Cerondolo zrobił to w Rzymie we Włoszech, a Pedro Cachin z Kordoby wygrał Oeiras w Portugalii. (Tillam)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *