Echeveri i Trongletti z Argentyny awansują do finału we włoskim Challenger w Biella

Argentyński tenisista Thomas Echeveri zmierzy się dziś z Duńczykiem Holger Ronem, a jego rodak Marco Trongletti zmierzy się z Brazylijczykiem Felipe Meligeni Rodriguezem Alvesem we włoskim półfinale Challenger Biella, w którym rozdane zostaną nagrody o wartości 44 820 euro.

Urodzony w La Plata i zajmujący 220 miejsce w rankingu ATP, Echevere gra swój pierwszy półfinał od 9 (czas argentyński) z Ronem (291), 18 i pierwszym juniorem w 2019 roku.

Tronglietti (237), z Santiago del Estero, gra w drugim półfinale przeciwko Meligini Rodriguez Alves (236).

Echeveri z La Plata awansował do półfinału po zwycięstwach z rzędu z Francuzem Maxime Janvierem (226), Serbem Nikolą Milojeviciem (140) i Polakiem Kasperem Zukiem (173).

Tymczasem Trongletti z Santiago znalazł się w pierwszej czwórce turnieju dzięki zwycięstwom nad Francuzem Hugo Grenierem (264), Włochami Lorenzo Giustino (178) i Jacopo Peretini (532).

Argentyńscy tenisiści wygrali w tym roku pięć turniejów Challenger, zajmując drugie miejsce po ATP: Sebastian Baez został mistrzem w Concepción i Santiago, zarówno w Chile, jak iw Zagrzebiu w Chorwacji; Juan Manuel Cerondolo zrobił to w Rzymie we Włoszech, a Pedro Cachin z Kordoby wygrał Oeiras w Portugalii. (Tillam)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *