Edu Suarez daje Hiszpanii hat-tricka

Po przegranej z Białorusią (0-4) pierwszego dnia finału Europejskiej Ligi Piłki Nożnej Plażowej 2021 Hiszpania nie mogła sobie pozwolić na kolejną porażkę z Polską, gdyby chciała kontynuować rywalizację o tytuł kontynentalny. A oni nie. Reprezentacja prowadzona przez Cristiana Mendesa pokonała środkową drużynę Europy z gwiazdą Edo Suarezem. Piłkarz z Torredembarra poprowadził plażową piłkę nożną „Roja” z potrójną koroną, która pokonała Polaków.

I że polska drużyna awansowała na tablicy wyników z bramką strzeloną przez Jessionowskiego tuż po rozpoczęciu starcia na stadionie Figueira da Foz (Portugalia). 0-1 utrzymywało się przez cały pierwszy okres czasu Mendeza. Jednak w drugim nadszedł czas na drużynę hiszpańską. W ciągu zaledwie dwóch minut czerwone serce odwróciło tablicę wyników z trzema bramkami. Edu Suarez zmierzył się z szokiem po półtorej minucie drugiej kwarty, a Czech strzelił 2:1 45 sekund później. Zanim Polacy zdążyli zareagować na swoją nową pozycję, Edu Suárez ponownie strzelił gola i postawił 3-1 na elektronicznej tablicy wyników.

W obliczu trudnej sytuacji Jose Arias, również z Torredembary, był w stanie poszerzyć różnice na tablicy wyników, zdobywając czwartą bramkę. Próbował wrócić do Polski po bramce Petrasiaka na początku trzeciej i ostatniej połowy, ale bezskutecznie. Edward Suarez strzelił przez nokaut 5-2, który zamknął jego trio i dał Hiszpanii ostatni i ostatni mecz z Rosją dzisiaj (17:00). Ostatni mistrz świata zaskoczył Białorusi, która pokonała ich w rzutach karnych po powrocie 3:1.

Ostatni decydujący dzień

Grupę A prowadzi Białoruś z 4 punktami, a następnie Rosja i Hiszpania z 3 punktami, więc ostatni dzień zadecyduje o tym, kto będzie towarzyszył reprezentacji Białorusi w końcowej fazie turnieju. Polska zamknie swój udział przeciwko Białorusi. W grupie B znalazły się Włochy z sześcioma punktami, a następnie Portugalia z trzema.