Egzekwowanie dowodów szczepień, aby wejść do firm, może być trudne

Egzekwowanie dowodów szczepień, aby wejść do firm, może być trudne

Ponieważ jednak złagodzenie tych zasad będzie w dużej mierze zależało od systemu honorowego, niektóre firmy i organizacje ogłosiły, że będą potrzebować dowodu szczepień, aby wejść – albo dlatego, że chcą zapewnić bezpieczniejsze środowisko, albo ze względu na ich stanowe lub lokalne mandaty. On ona.

To tymczasowe rozwiązanie, które pozwala zaszczepionym ludziom odzyskać poczucie normalności, podczas gdy organizacje przyspieszają swoją działalność po ekonomicznie niszczącym roku. Jednak prośba o dowód szczepień wiąże się również z wyzwaniami związanymi z logistyką i egzekwowaniem prawa, a także z obawami dotyczącymi oszustw i prywatności.

Oto niektórzy eksperci i właściciele firm.

Jeśli chodzi o większe wydarzenia, szczegóły pozostają niejasne

Wróciły festiwale muzyczne, otwarte sale, boiska pełne – a wiele z nich będzie sprawdzać stan szczepień.

Wśród wydarzeń powracających tego lata Lollapalooza, Po tym, jak burmistrz Chicago Laurie Lightfoot ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​uczestnicy festiwalu muszą przedstawić dowód szczepienia lub negatywny wynik testu Covid-19 przeprowadzonego w ciągu 24 godzin każdego dnia.

Gubernator Andrew Cuomo powiedział w tym tygodniu, że Radio City Music Hall w Nowym Jorku również planuje ponowne otwarcie w przyszłym miesiącu w ostatni wieczór festiwalu filmowego Tribeca – ale tylko dla osób, które zostały zaszczepione.

Obydwa zapowiedzi ponownego otwarcia, złożone przez urzędników państwowych, wydają się częściowo funkcjonować Zachęty Aby mieszkańcy mogli zrobić sobie zdjęcia.
„Głównym celem naszej zmiany jest powiedzenie ludziom:„ Zapylanie przynosi korzyści ”” – powiedział Cuomo Powiedział na konferencji prasowej w poniedziałek.

Pozostaje jednak niejasne, jak dokładnie obie imprezy planują wdrożyć te protokoły.

Lollapalooza, która regularnie przyciąga setki tysięcy uczestników, Uwagi na swojej stronie internetowej Te szczegóły dotyczące procesu zgłoszeniowego będą dostępne na początku lipca, a organizatorzy nie odpowiedzieli na prośbę o komentarz.

Rzecznik Madison Square Garden Entertainment, które prowadzi Radio City Music Hall, poruszył kwestię nałożenia wymogów szczepień na Tribeca Film Festival. Festiwal nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Firmy i instytucje w Nowym Jorku mogą mieć co najmniej łatwiejszy czas na weryfikację swojego statusu szczepień w porównaniu z innymi częściami stanu – dobrowolna aplikacja Excelsior Pass stanowi cyfrowe dowody szczepień Covid-19 lub negatywnych wyników testów i Był już używany W Madison Square Garden, Barclays Center i Yankee Stadium.
Jednak tylko osoby, które zostały zaszczepione lub przebadane w Nowym Jorku, mogą uzyskać przepustkę przez aplikację – mimo to. Uwagi stanu Osoby fizyczne mogą składać alternatywne formy szczepień lub testów, w tym formularze papierowe.

Niektóre firmy robią to ze względów bezpieczeństwa

Dla niektórych firm wpuszczenie do środka tylko beneficjentów jest sposobem na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa ich społeczności.

Pub Bayou, niezależny pub w Salt Lake City w stanie Utah, został zamknięty z powodu pandemii. Patrząc na numery przypadków Covid-19 w Utah, właściciele po prostu nie czuli, że mogą działać odpowiedzialnie bez zachorowania klienta lub pracownika.

„Wielu z nas intuicyjnie wie, że maski w restauracjach są nieco komiczne iw większości teatralne” – powiedział w zeszłym tygodniu Mark Alston, współwłaściciel CNN. „Ponieważ kiedy usiądziesz do stołu, musisz zdjąć maskę, aby jeść i pić”.

Teraz, gdy wszyscy jego pracownicy są w pełni zaszczepieni, a szczepionki są szerzej dostępne, Bayou jest wreszcie otwarte na usługi wewnętrzne – ale tylko na szczepienia.

Nancy Cass, profesor bioetyki i zdrowia publicznego na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa, mówi, że rozumie, dlaczego firmy chcą wymagać od swoich sponsorów udowodnienia, że ​​zostały zaszczepione. Menedżerowie muszą być w stanie zapewnić zarówno swoich pracowników, jak i klientów, że zapewniają bezpieczne środowisko o niskim ryzyku.

Dodała, że ​​firmy mogą również potrzebować zezwolenia na zakwaterowanie w określonych sytuacjach.

„Myślę, że jest to trudne i ważne, czy te miejsca pozwolą na alternatywną strategię łagodzenia skutków, jeśli ktoś nie chce zostać zaszczepiony lub nie jest w stanie przedstawić dowodów szczepienia” – powiedział Cass.

Alston powiedział, że Bayou stara się, aby proces był jak najłatwiejszy dla klientów – wystarczy zdjęcie karty szczepień w telefonie, e-mail z Departamentu Zdrowia i inne podobne dokumenty.

Osoby, które nie zostały zaszczepione, zachęcamy do zamówienia na wynos i baru Uwagi na swojej stronie internetowej Planuje konkretny dzień i godzinę, w której niezaszczepione osoby z powodu niepełnosprawności religijnej lub sprzeciwu będą mogły jeść.

Jednak Alston powiedział, że była to decyzja, która wywołała reakcję na establishment. Ale standard jest spójny, chociaż może stracić interes.

Powiedział: „Nie mogę być częścią wywoływania u kogokolwiek choroby”. „Jesteśmy odpowiedzialni wobec naszych klientów, nawet jeśli nie biorą odpowiedzialności za siebie”.

Inni postrzegają egzekwowanie jako ciężar

Pomimo ciągłych obaw dotyczących bezpieczeństwa, firmy i inne organizacje nie widzą siebie w stosowaniu dowodów dotyczących wymagań dotyczących szczepień – głównie dlatego, że nie mają odpowiednich zasobów.

Xiomara Peña, wiceprezes ds. Udziału w krajowej organizacji Small Business Majority, powiedział, że taka polityka byłaby trudna dla wielu firm w jej sieci, które nie mają jeszcze podobnej infrastruktury. W tej chwili wielu decyduje się na zachowanie poprzednich protokołów.

Zasady dotyczące maski sklepu są bałaganem i prawie niemożliwe do wdrożenia

„Słyszymy również pewne obawy ze strony firm, które mówią, że będą nadal prosić o maski i dystans społeczny, ponieważ ustalenie, kto został zaszczepiony, czy nie, nie jest łatwe ani praktyczne” – powiedział Peña.

Dodała, że ​​inni członkowie większości małych firm wyrazili zaniepokojenie tym, w jaki sposób popyt na szczepionkę może stanowić niesprawiedliwe obciążenie dla społeczności, w których dostęp do szczepionki był bardziej ograniczony.

Audrey Vicks Schaefer, dyrektor ds. Komunikacji w National Independent Association of Places, powiedziała, że ​​wiele osób z branży muzycznej odetchnęło z ulgą, gdy usłyszało, że rząd federalny nie będzie wymagał weryfikacji szczepionki Covid-19.

„Byliśmy wdzięczni, mogąc to zobaczyć, ponieważ wiemy, że będzie to bardzo trudne do opanowania” – powiedział Schaefer. „Różne firmy zdecydują się to zrobić. Różne firmy nie”.

Czy to jest legalne?

Ci, którzy sprzeciwiają się wymogowi przedstawienia dowodu szczepienia, czasami argumentują, że stanowi to naruszenie Ustawa o przenoszeniu i odpowiedzialności ubezpieczenia zdrowotnego Znany jako HIPAA – który chroni wrażliwe informacje zdrowotne przed ujawnieniem bez zgody lub wiedzy pacjenta.

Tak nie jest, mówi ekspert prawny Mark Hall, profesor nauk społecznych i polityki zdrowotnej w Wake Forest School of Medicine.

Klienci nie są zobowiązani do udostępniania swojego statusu szczepień firmie, która o to poprosi. Podobnie firmy mają prawo odmówić usług klientom, którzy nie będą przestrzegać ich protokołów.

Dodatkowym zmartwieniem tego wszystkiego jest to, że niektóre stany – między innymi Arizona, Floryda i Teksas – wydały zarządzenia wykonawcze, które zakazują „paszportów szczepionek”, wywołując zamieszanie w firmach, czy tak jest. Klienci mogą zapytać Aby sprawdzić szczepionkę.

Nie jest jasne, czy rządzący mają uprawnienia do ograniczania tego, czego firmy mogą żądać od swoich klientów, mówi Hall, i że takie zarządzenia mogą być przedmiotem prawnych wyzwań. Ale może minąć trochę czasu, zanim to się skończy.

„Dopóki sprawa nie zostanie wniesiona, prawo jest prawem” – powiedział Hall.

Eksperci są podzieleni co do tego, czy wniosek o dowód szczepionki jest wykonalny

Firmy i organizacje znajdują się w trudnym okresie przejściowym, mówi dr George Benjamin, dyrektor wykonawczy American Public Health Association. Ustalenie, jak wdrożyć politykę, która ma zastosowanie do osób zaszczepionych i nieszczepionych, może być wyzwaniem.

Ale z punktu widzenia zdrowia publicznego Benjamin twierdzi, że nie uważa dowodów szczepień za najskuteczniejsze rozwiązanie.

„Myślę, że trudno to zrobić” – powiedział. „Myślę, że to strata czasu, wysiłku i pieniędzy”.

Benjamin zauważył, że cienkie papierowe karty, które zwykle wskazują, że dana osoba została zaszczepiona przeciwko Covid-19, są łatwe do podrobienia. A osoby sprawdzające status szczepień przy drzwiach często nie mają możliwości sprawdzenia, czy przedstawione dowody są prawdziwe.

Inni eksperci, tacy jak Hall, widzą rzeczy inaczej.

Hall przyznaje, że weryfikacja statusu szczepień danej osoby jest trudna, ale powiedział, że w przypadku braku oficjalnej bazy danych lub systemu firmy i instytucje będą musiały zrobić wszystko, co w ich mocy.

Powiedział: „Jeśli alternatywą dla przedstawiania dowodów jest po prostu przyjmowanie za to słów ludzi, to myślę, że proszenie o dowód może być fałszerstwem niż nie proszenie o jakiekolwiek dowody”.

Tymczasem Benjamin mówi, że najtańszym i najłatwiejszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa klientom jest ciągłe zamawianie masek dla wszystkich. Ale jeśli jest bar lub restauracja, w których maska ​​i tak będzie musiała zostać wyrzucona, ten system też nie jest najbardziej rozsądny.

Benjamin zachęca firmy do krytycznego myślenia o tym, kogo mają chronić ich protokoły bezpieczeństwa, czy będą w stanie je egzekwować i czy zasady osiągną ich cele.

Mówi, że nie interesują go osoby, które mogą odkryć maskę, mimo że nie są zaszczepione – możliwe, że ci ludzie już to robili, a osoby, które zostały w pełni zaszczepione, były chronione przed ryzykiem zakażenia przez niezaszczepioną osobę.

Benjamin powiedział: „Ludzie są naprawdę zaniepokojeni sytuacją, która miała miejsce przed zdjęciem maski i chciałbym zobaczyć, jak skupiamy się na szczepieniu ludzi”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *