Eksperci ds. zdrowia publicznego twierdzą, że tegoroczny sezon grypowy może skutkować potrójnymi hospitalizacjami, dodatkowo obciążając zasoby medyczne podczas tej pandemii.

Eksperci ds. zdrowia publicznego twierdzą, że tegoroczny sezon grypowy może skutkować potrójnymi hospitalizacjami, dodatkowo obciążając zasoby medyczne podczas tej pandemii.
W ten czwartek, 11 stycznia 2018 r., Zdjęcie asystenta medycznego w Sea Mar Community Health daje pacjentowi szczepionkę przeciw grypie w Seattle. Ted S. Warren / AP Photo

Eksperci zdrowia publicznego stwierdzili, że tegoroczny sezon grypowy może spowodować trzykrotnie więcej hospitalizacji, zwiększając obciążenie systemu opieki zdrowotnej podczas pandemii. Wiadomości NBC wzmiankowany.

Centrum Kontroli Chorób Poinformowała, że ​​od 2010 r. co roku odnotowuje się od 9,3 do 45 milionów zachorowań na grypę i ponad 200 000 hospitalizacji.

urzędnicy ds. zdrowia publicznego Spodziewali się „epidemii” zeszłej zimy Ale tylko 155 Amerykanów było hospitalizowanych z powodu grypy między 1 października a 30 stycznia, czyli w szczycie sezonu grypowego. To w porównaniu do 8633 Amerykanów było hospitalizowanych z powodu grypy W tym samym okresie roku poprzedniego.

Eksperci twierdzą, że brak przypadków grypy był prawdopodobnie spowodowany środkami COVID-19, takimi jak noszenie masek i dystans społeczny. Jednak niektórzy obawiają się, że spadek liczby przypadków może oznaczać odbicie w tym roku.

„Potencjał ‘twindemii’ jest w tym roku realny” – powiedział dr Brian Dixon, dyrektor ds. informatyki zdrowia publicznego w Instytucie Regenstrief. WTHR.

W dwóch nowych, nierecenzowanych kwestiach wstępnych do badania naukowcy z University of Pittsburgh Graduate School of Public Health Szacuje się, że w tym roku może być co najmniej 20% więcej przypadków grypy w porównaniu z normalnym rokiem lub, w najgorszym przypadku, podwójne przypadki.

Zgodnie z analizą, liczba hospitalizacji może być trzykrotnie większa niż normalna, przy szacowanej liczbie 600 000 hospitalizacji.

Mark Roberts, dyrektor Laboratorium Dynamiki Zdrowia Publicznego na University of Pittsburgh Graduate School of Public Health, powiedział w oświadczeniu Komunikat prasowy że ponieważ COVID-19 mierzy łatwość, grypa i inne choroby układu oddechowego pojawią się ponownie, ale wyższe wskaźniki szczepień przeciwko grypie mogą pomóc w ułatwieniu hospitalizacji.

„W najgorszych przypadkach, gdy dominuje wysoce zaraźliwy szczep grypy, a szczepienia przeciwko grypie są niskie, nasze modele prognostyczne sugerują, że prawie pół miliona osób jest bardziej narażonych na hospitalizację tej zimy w porównaniu z normalnym sezonem grypowym. Zaszczepienie jak największej liczby osób przeciwko grypie będzie kluczem do uniknięcia tego scenariusza.

Analiza uniwersytetu wskazuje, że 75% Amerykanów będzie potrzebowało szczepionki przeciw grypie, aby uniknąć tego najgorszego scenariusza. W sezonie grypowym 2019-2020 51,8% Amerykanów dostało szczepionkę przeciw grypie, a nieco ponad połowa dostała ją Center for Disease Control wzmiankowany.

David Kimberlin, współdyrektor Wydziału Pediatrycznych Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Alabama w Birmingham, powiedział NBC News, że widział już tego lata dzieci hospitalizowane z powodu chorób układu oddechowego, które zwykle pojawiają się zimą, takich jak syncytialny wirus oddechowy, błonica. Choroba rąk, stóp i jamy ustnej.

Sean O’Leary, MD, lekarz chorób zakaźnych w Szpitalu Dziecięcym w Kolorado Wiadomości NBC W lipcu nie było jasnego wyjaśnienia, dlaczego te choroby układu oddechowego są powszechne latem, ale powiedział, że jednym z powodów może być złagodzenie wytycznych dotyczących dystansu społecznego i noszenie masek.

„Jest o wiele więcej mieszania się ludzi niż kiedyś” – powiedział.

Kimberlin powiedział placówce, że jego szpital jest teraz wyprzedzany przez zmienną delta i ostrzegł, że dodanie do tej mieszanki wzrostu liczby przypadków grypy jest „potencjalnie katastrofalne”.

średnia w USA Szpital 87220 COVID-19 w ciągu ostatniego tygodnia. Szpitale w niektórych krajachszczególnie osoby z niskimi wskaźnikami szczepień Przy pełnej amplitudzie lub blisko pełnej.

Przeczytaj oryginalny artykuł na zainteresowany handlem

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *