Ekspert ds. Zdrowia: wzrost zachorowań na COVID-19 nie powinien być „kluczowym miernikiem” epidemii

Ekspert ds. Zdrowia: wzrost zachorowań na COVID-19 nie powinien być „kluczowym miernikiem” epidemii

Pracownicy po lewej zmieniają rękawiczki medyczne podczas testowania ludzi pod kątem COVID-19 w miejscu szybkiego testowania na Farragut Square, czwartek, 23 grudnia 2021 r., zaledwie kilka przecznic od Białego Domu w Waszyngtonie. (Zdjęcie AP/Jacquelyn Martin)

(Wzgórze) – Czołowy ekspert ds. zdrowia powiedział, że łagodniejsze objawy zgłaszane przez osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi świadczą o tym, że szczepienia są najlepszym sposobem na uchronienie się przed poważnym zachorowaniem lub śmiercią z powodu choroby, a przyczyną nie powinien być wzrost liczby zachorowań. Miernik centralny do pomiaru epidemii.

„Omicron to zmienia”, powiedział Ashish K. Jha, dziekan Brown University i były ekspert ds. Zdrowia z Harvardu podczas niedzielnego wystąpienia w programie ABC „This Week”. To jest transformacja, na którą czekaliśmy na wiele sposobów”.

Jha powiedział, że kraj zamienił się w miejsce, w którym zaszczepione osoby, zwłaszcza te, które otrzymały dawkę przypominającą, „wyzdrowieją”, jeśli zarażą się koronawirusem.

„To bardzo różni się od tego, co widzieliśmy w przeszłości” – powiedział. „Więc nie sądzę już, aby infekcja ogólnie była głównym środkiem”.

Przypadki w Stanach Zjednoczonych i na świecie osiągają rekordowe poziomy nienotowane od początku pandemii, a wariant omicron odpowiada teraz za większość infekcji, w tym wypryski u osób w pełni zaszczepionych i wzmocnionych.

Jha powiedział, że nadal ważne jest, aby urzędnicy służby zdrowia śledzili infekcje wśród nieszczepionych osób, „ponieważ ci ludzie trafią do szpitala”.

„Ale naprawdę musimy teraz skupić się na hospitalizacji i śmiertelności” – powiedział.

Również niedzielny chirurg generalny Vivek Murthy Powiedział, że jest optymistą, że naród jest teraz w lepszej pozycji do pokonania pandemii niż wtedy, gdy wybuchła epidemia, powołując się na ulepszone możliwości testowania i szczepienia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *